VELO: 6/2016

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 19.05.2016 Úvodník: DLOUHÝ, KRÁTKÝ, KRÁTKÝ, DLOUHÝ…

Popis

TIPY REDAKCE

TĚŽKOSTI TERÉNNÍCH DÍVEK
Jsou okrasou bikového terénu. Jsou vzývanou součástí bikových vyjížděk a akcí. Tuší však biker něco o specifických těžkostech terénních dívek? Něco víc než jen to, že „holky z kola bolí zadky"? Uvědomuje si, že režim „naparující se kohout" není zrovna to, co od něj žena čeká a žádá? Děvčata nám nastavují zrcadlo.

 

 

HVĚZDNÍ PRŮVODCI TRATÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA!
V Novém Městě na Moravě jsme se sešli s Miloslavem Kvasničkou a Janem Škarnitzlem nejen proto, že Milan byl prvním Honzovým trenérem a že mu dlouho patřil nejlepší výsledek dosažený českým bikerem na MS MTB. Pánové nás především provedli tratí MS, okomentovali nejnáročnější i nejzajímavější místa. Takový průvodce by vám neměl uniknout!

 

 

100 DNŮ DO OLYMPIÁDY
Co napovědělo první dějství SP MTB XC v australském Cairns o možném vývoji sezony? Ale nejen to. Na stejném místě se jel i závod SP ve sjezdu a mladý Loic Bruni zde konečně získal první místo v tomto seriálu. Původní reportáž Vela z trati plné pavouků.

 

6 OSOBNOSTÍ NA 1 TÉMA – trénink a přístroje
O své zkušenosti a praxi vypovídají Barbora Průdková (XC), Radomír Šimůnek, Jan Škarnitzl, Jiří Fikejz, Tomáš Slavík a fotograf Michal Červený.

 

JAK TO VIDÍ DĚTI
Nová rubrika ve Velu – jedna strana plná dětských postřehů k zadaným tématům. Začínáme nervozitou před startem i přípravou na něj. Dětské oči, to je úplně jiný pohled na svět.

 

DVA PÁRY, ČTYŘI DNY, ČTYŘI OSTROVY
Na bikovém etapáku 4 Islands MTB stage race v Chorvatsku jsme byli už loni při jeho premiéře, letos jsme ale do boje nasadili dva lehce nesourodé páry – chlapec/dívka a začínající závodník/zkušený matador – a očekávali zajímavé postřehy. Dočkali jsme se.
Jako bonus jsme přidali rozhovor s ředitelem závodu i jeho českým vítězem.

 

 

PO LETECH NA LAGO DI GARDA
Naposledy jsme u festivalu u „falešného moře" byli v roce 2009 a to bylo potřeba napravit.

 

CLAIRE BUCHAROVÁ – ČESKÉ KOŘENY V KANADĚ
Její nepřechýlené jméno zní Claire Buchar, žije v Kanadě, v České republice byla dvakrát v životě, a přesto má tahle špičková sjezdařka (žije s taktéž výborným sjezdařem Chrisem Kovarikem) pod klíční kostí vytetovaný český nápis „Síla, láska a stromy". Proč?

 

DLOUHODOBÝ TEST – FELT NINE 50
Dostupný hardtail jsme volili „z tréninkových účelů", a jak roste jeho jezdec, poohlíží se, jak by „základ" zdokonalil. Co s takovým dostupným bikem udělají kvalitní zapletená kola a karbonová sedlovka?

 

CHYBÍ VÁM ZAVÍRÁNÍ VIDLICE?
Některé věci se dají napravit, my ukážeme jak na to u vidlice Fox – v rámci dlouhodobého testu XC fullu Giant Anthem 2.0 27,5. Při stejném pokusu s tlumičem nás zastavila už cena takové operace.

 

KAZATEL NOVÉ VÍRY
Cannondale Scalpel-Si, nedávno představená novinka, mění představy o tom, jak má vypadat full pro moderní XC trať.

 

ZÁVODNÍ MOMENTY
Krátké zastavení Petera Sagana v terénu.

 

DALŠÍ METODA NASTAVENÍ POSEDU
Zkusili jsme americký systém Guru fit. Co si na nás fitteři připravili tentokrát?

 

TESTY, TESTY, TESTY
– Canyon Lux CF 9.9 Race
– s ambicemi závodního fullu koresponduje titulek „Raději mrtvý než druhý"

– Specialized Rhyme FSR Comp – takhle vypadá žehlička pro holky

– Kross Soil 3.0 – polská cesta k trailovému fullu

– Author Patriot Trail 1.0 – Patrioty už redakcí prošly minimálně dva, tentokrát jsme si vzali na mušku ten nejlevnější. Bude stejně dobrý?

– Scapin Spektro – italský karbonový švihák nás překvapil komfortem

– souboj čtyř all mountainů: Felt Decree 30, Ghost SL AMR X5, GT Force X Sport a Haibike Q.AM 7.10, jako bonus pár tipů do výbavy

– rubrika Na kost – vidlice DT Swiss OPM O.D.L 150

– rubrika Minitest: velkoobjemová pumpička Specialized Big Bore, fotochromatické brýle R2 Racer, MTB kraťasy B’Twin
– rubrika Versus: brzdové destičky ocel Xon XBD vs. hliník Force Al (materiál nosných desek)

NA STEZCE – KŘIVOKLÁTSKO
Místy, kde kdysi doutnávaly milíře, a krajinou mnoha tváří vás provede náš čtenář, jehož pozvání na trail jsme vyslyšeli. Pro soubor GPX s trasou si „sáhněte" na www.iVelo.cz – do vyhledávacího řádku tu vepište kód 129 85.

 

 

NA STEZCE – KARLOVARSKO
Rubrika Vlakem za trailem se představuje po zimní pauze letos poprvé – podvečerním únikem z města nad město. Pro soubor GPX s trasou si „sáhněte" na www.iVelo.cz – do vyhledávacího řádku tu vepište kód 129 85.

 

SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS
Další oáza bikové radosti se otevřela. Zkusili jsme ji a naše postřehy jsme doplnili jak rozhovorem s iniciátorem projektu, tak i se staviteli tratí.

 

SKLÁDEJTE S VELEM O KOLO ZA 55 000 Kč
V minulém vydání jsme vás otázkou potrápili, nyní budeme vstřícnější. Skládejte a vyhrávejte zde.

 

ŠLAPÁNÍ ZELÍ
Pepa Dressler v dalším dílu své Školy kola vysvětluje, proč je dobré šlapat dobře.

 

ČTYŘI TÝDNY TRÉNINKU
Tréninkový seriál představí čtyři modelové týdny, které ukážou, jak by měla vypadat příprava v posledním týdnu před závodem – enduro, XC, KPŽ – a v „objemovém" týdnu.

 

 

 

 

Menu