VELO: 2/2016

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.01.2016 Úvodník: JAK NA NOVÝ ROK…

Popis

TIP REDAKCE

KAPITOLY Z HISTORIE MS MTB XC
Blížící se první mistrovství světa horských kol pořádané na našem území je pádným důvodem přece jen podrobněji nahlédnout do historie šampionátů tlustých plášťů. Dějištěm toho premiérového s účastí českých závodníků, v pořadí druhého oficiálního, se stalo už před pětadvaceti lety italské Il Ciocco.

 

3x BONUS!
1) Tři příběhy z místa činu

Hned tři redaktoři časopisu Velo se potkali na MS v Il Cioccu 1991, aniž by se tehdy znali. Přečtete si jejich ohlédnutí za průlomovým okamžikem. Řekněte, která redakce tohle má? 🙂

 

2) Očima Miloslava Kvasničky
V polovině 90. let celý zablácený vstupoval národu do obýváků jako hlavní postava televizní reklamní kampaně značky Author a zároveň coby nezpochybnitelná tvář domácí „horské" cyklistiky. V Il Cioccu zaznamenal skvělý a dlouho našinci nepřekonaný výsledek, skončil 14.

3) Katka Nashová a MS XC v Novém Městě na Moravě
Vedle Jardy Kulhavého a Ondry Cinka patří k našim velkým medailovým nadějím. Jak se dívá směrem k Novému Městu?

 

ČEŠTÍ RÁMAŘI – OHLÉDNUTÍ ZA ZAČÁTKY
Naším seriálem věnovaným domácím rámařům už prošlo několik šikovných lidí. Na samém začátku to byl Petr „Kaktus" Waśniowski, který se snažil rozjet svou značku Pietro Bikes. Po roce a půl jsme se s ním ohlédli zpět. Na to, jak nesnadné jsou začátky, jak nestačí umět svařit rám a jak snadno lze přes všechno nadšení vyhořet.

 

SOUVISLOSTI: RYCHLOST A AKTUÁLNÍ PŘEVODY
Probíhající dlouhodobý test Giantu Anthem 27,5" 2.0 přivedl testera k zajímavé úvaze o převodech horského kola. Vše dokumentuje podrobná tabulka, která mimo jiné u jednotlivých převodových kombinací ukazuje i dosaženou rychlost při konstantní kadenci šlapání.

 

GRAVEL BIKE VS. CYKLOKROSOVÝ SPECIÁL
Tzv. gravel bikům, silničkám, jež si umí poradit i horším povrchem, je často vytýkáno, že jsou to vlastně jen jinak pojmenovaná a obutá cyklokrosová kola. A tak jsme využili dlouhodobého testu GT Grade, přezuli hladké pláště za hrubé a vyrazili ke srovnání s cyklokroskou. Zjištění? Na těch výtkách něco je…

 

HRAJEME O BIKE ZA 55 000 Kč!
Oblíbená soutěž Skládejte s Velem je zpět, zapojit se můžete právě teď a tady!

 

se čtenářem na trailu
TOUR DE LOMY

Když nám čtenář Ondra z Hlinska poslal mailem zákres v mapě s nápisem Tour de lomy, nějaký ten lom jsme čekali. Neměli jsme však sebemenší tušení, že jich za ten jeden jediný den uvidíme víc než za dosavadní život. Tento hlavní program dne byl značně okořeněný i dalšími památkami a stezkami.

 

 

TESTY, TESTY, TESTY…
– mistrovské nástroje – souboj luxusních hardtailů KROSS LEVEL B+ A SUPERIOR TEAM 29 ISSUE

– trail bike v kombíku – SPECIALIZED CAMBER EXPERT CARBON 29

– jednonohá obsese – CANNONDALE SLATE FORCE CX1 posunuje vnímání „silničního" kola zcela jiným směrem

– na skok na silnici – PINARELLO GAN RS aneb nahlédnutí k italské klasice

– rubrika Versus – zimní tretry XLC CB-M07 vs. LAKE MXZ303 aneb srovnání dvou opačných konců nabídky
– rubrika Versus – zimní spodní trika CRAFT WARM WOOL vs. SENSOR DOUBLE FACE MERINO WOOL

– rubrika Minitest: izolovaná hadička k rezervoáru CAMELBAK Thermal Control Kit Quick Link, sedlo MORGAW Trian Al, pěnové gripy FORCE a zimní rukavice STING Freeze

 

rozhovor
OBROZENÁ PAVLA HAVLÍKOVÁ

Českou cyklokrosařku dlouho trápily bolesti nohy, které ji limitovaly v závodech. Problémy, jejichž příčinu dlouho nebylo možné zjistit, ji vedly k úvahám o konci kariéry. Pak ale zaúřadovala náhoda a nastal zlom. Její aktuální výsledky jsou fantastické.
Navrch pohled na světovou scénu před mistrovstvím světa.

 

 

VE FORMĚ PRO TRAIL
Podívali jsme se, čím vyplňují své mimosezonní tréninkové jednotky tři přední čeští závodníci sedlající kola s dlouhými zdvihy – Elen Římanová, Michal Prokop a Tomáš Slavík. Přiučit se a něco odkoukat může každý!

 

TRÉNINK – 100 DNŮ DO ETAPÁKU!
Pro většinu z vás, našich čtenářů, kteří sledují tréninkový seriál Velo, se toho pro únor příliš nemění, pro našeho modelového jezdce však ano. Na nováčka v systematickém tréninku a maratony nepolíbeného jedince jsme si vymysleli výzvu – čtyřetapový MTB závod!

 

TRÉNINK A VYŠŠÍ VĚK NEBO MENŠÍ MOŽNOSTI
Na dotazu čtenáře k tréninkovému seriálu Velo trenér Ondřej Vojtěchovský ilustruje, kolik mýtů a omylů stále koluje mezi lidem cyklistickým – a zejména mezi hobby jezdci středního a staršího věku.

 

ROK KARLY ŠTĚPÁNOVÉ

Jeden rok měsíc po měsíci z pohledu špičkové závodnice.

 

PUTOVÁNÍ S FOTOGRAFY – AMERICKÉ OBRÁZKY
Fotograf Rob Trnka vám prostřednictvím svých záběrů přiblíží bikování především v Kalifornii – s hvězdným Brianem Lopesem před objektivem.

 

BIKOVÁNÍ V PÁRU V SEMMERINGU
Biková výprava do rakouského Semmeringu. Vyrazil tam pár Pavel a Míša, tehdy ještě nesezdaný. Požádali jsme je, aby každý zaznamenával pobyt svým pohledem den za dnem.

 

ŠKOLA KOLA – DRESSLEROVO DESATERO
Pepovo přikázání třetí zní: Nevyklánět se do stran! Pomůže s udržením stability. Jeho nácvik je jako vždy jednoduchý.

 

DIRT 2015
Loňský rok ve freeridu a dirtu byl z pohledu českých jezdců rok hodně vydřený a ve spoustě ohledů i průlomový. Provede nás jím jeden z našich nejlepších jezdců Jakub Vencl, který svými řádky nabídne pohled zevnitř.

 

REGISTRACE NA VELO TEST FEST 2016 SPUŠTĚNY!

 

VELO CAMP 2016 JE ZDE!

Pro informace a přihlášky stačí kliknout

 

 

Menu