VELO: 2/2011

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 26.01.2011 Úvodník: Nové Čembě nejsme ukradení Ukázka z časopisu: VELO hledačí trailů vyráží právě k vám!

Popis

BAJKOM K TAJCHOM aneb když nechybí nadšení a odvaha, vlastní traily nemusí být snem. Jano a Peter by byli dva obyčejní slovenští bikeři, nebýt ovšem jejich projektu Bikom k tajchom. Mají rádi kraj, kde žijí, pro jeho krásu a bikovou přívětivost, ale velmi je mrzelo, že jej ostatní bikeři příliš nenavštěvují. Mrzelo je natolik, že se rozhodli vyznačit pro ně a upravovat aktuálně 100 km tras, vytvořit jim zázemí, poskytovat informace. To vše ve svém volném čase.

POZVĚTE NÁS NA TRAIL! Nejlepší traily jsou ty stokrát projeté – vyzkoušené, vyladěné, dovedené k dokonalosti, pospojované mnohdy i z drobnějších kousků v jedinečný celek. Jejich vytvoření žádá bikery-objevitele. Jste takoví? Pozvěte nás a naším prostřednictvím i čtenáře na váš oblíbený trail. Více v ukázce.

VELO CAMP 2011 – 12. ročník oblíbené akce je tu, nezaváhejte s přihláškou!

S HVĚZDAMI NA NORTH SHORU – Simmons, Lopes, Schley a Hestler v expresní Velo zpovědnici. Rob Trnka měl při svém pobytu v USA jedinečnou příležitost nejen vyzpovídat tyto čtyři velikány světové MTB scény, ale také si s nimi pořádně zajezdit na legendárním North Shoru.

SOUDNÍ ZNALEC CYKLISTIKY. Petr Kohoutek v rozhovoru vypráví nejen o této své profesi, její náplni, zajímavých případech či rozdílných přístupech k ní, ale také například o vzdělávání mechaniků nebo fungování asociace prodejců kol.

ČESKÝ MECHANIK – DOBRÝ MECHANIK. První lednový týden tohoto roku se do Brna sjeli mladí mechanici ze čtyř evropských států, aby zde soupeřili v různých dovednostech týkajících se servisu motocyklů a jízdních kol. Především cyklistická část soutěže Europacup byla v mnoha ohledech jedinečnou průkopnickou akcí. K reportáži jsme přidali i zajímavé rozhovory i pohled na možnosti vzdělávání v oboru.

ŠVÍŽEK LÁZEŇSKÝ. Domácí bikový revír tentokrát na stezkách v okolí Karlových Varů.

JAK PRUŽÍ PRUŽINA, JAK TLUMÍ TLUMIČ – v nitru vidlic na stopách jejich základní funkce. Propadli jsme mu, spoléháme na něj v běžných i zapeklitých situacích, velebíme jej, diskutujeme o něm, zasvěceně řešíme ideální hodnotu zdvihu i nejmodernější prvky výbavy a jejich funkci. Známe ale základní podstatu práce odpružení? Víme, proč a jak vidlice vlastně pruží a tlumí, co se odehrává uvnitř?

TESTY, TESTY, TESTY

  • RB IQ 29 RACE exkluzivně v rubrice Velo stars 2011. První devětadvacítkový full české produkce, první test v ČR!
  • 29″ MTB HT – VELKÁ KOLA NA ZTEČI. Souboj čtyř biků v ceně 33 000-42 000 Kč: Author Revolt 29 (karbon), Giant XTC 29er, Merida Twenty-Nine Lite 1800-D a Trek X-Caliber
  • CULT VS. KULT, mládí vs. zkušenost, AGang Cult 3.0 vs. Yeti 575 a 150 mm terénní dravosti v kategorii enduro
  • rubrika Minitest: computer CICLOSPORT CM 4.4A HR, mazivo PELL´S Chain Lube Ultimate, kazeta a řetěz SHIMANO XT a HG93, termoláhev ELITE Nanogelite
  • rubrika Versus: přepravní obaly na kolo Merida 366 a Scicon Cycle Bag Travel Plus Racing, zadní světla Author A-Roller R a Blackburn Mars Click

JAK VYZRÁT NA SNÍH poradí škola jízdy s aktuálním tématem – Pepa Dressler pomůže se zvládnutím zatáčky, smyku, sjezdu, výjezdu i prostého rozjetí.

CVIČENÍ KOORDINACE A ROVNOVÁHY jako prevence zranění i pomoc při jízdě. Žádné činky, dokonce ani žádné kliky a leh-sedy, na posílení hlubokého stabilizačního systému existují jiné fígle.

V ÚNORU INTENZIVNĚJI – nový tréninkový seriál Libora Matějky radí a informuje, přináší podrobný tréninkový návod na měsíc únor, ale i třeba rozhovor s profesionálním trenérem Otou Fialou (PSK Author-Whirlpool).

ŠTYBAR NEPŘEKVAPIL a bez problémů vyhrál domácí mistrovství. Jako bonus k reportáži portrét vítěze Českého poháru Toi-Toi Cup Davida Káška i pohled na blížící se MS.

BUDE Z MTB LETNÍ CYKLOKROS? Zkracování bikových XC tratí pokračuje. Závodní mountainbiking jako relativně mladé cyklistické odvětví stále hledá cesty svého dalšího vývoje a řeší podobné úlohy jako jakýkoliv jiný sport – divácká atraktivita, zajištění zájmu médií, přizpůsobení se dynamické době. Možná nám ale mezitím uniklo, že současné cross-country coby vlajková loď závodů horských kol a nositel jejich olympijské identity, je dnes úplně jiný sport než před dvaceti patnácti lety. Mnozí škarohlídové by mohli dodat, že neodvratně spěje k tomu stát se letním cyklokrosem na kolech s širšími plášti. Vždyť i ty obruče ráfků jsou mnohdy prakticky stejné, když registrujeme pokračující trend devětadvacetipalcových kol…

Menu