VELO: 11/2010

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 29.10.2010 Úvodník: ČESKO HLÁSÍ NEDOSTATEK SPARINGPARTNERŮ

Popis

Velo 11/2010 / 130 stran / v prodeji od 29.10.2010
úvodník

START DVOU NOVINEK PRO ROK 2011:
DLOUHODOBÝ TEST KOL | PRAVIDELNÁ SOUTĚŽ O HODNOTNÉ CENY

DLOUHODOBÝ TEST KOL ANEB ROK NA TRAILECH – 11 celoodpružených trail biků v cenové kategorii 50 000-70 000 Kč, 11 jezdců a zadání najet minimálně 3000 km. Krátkodobé testy jsou dostatečné pro porovnání vybraných kol mezi sebou, dlouhodobá prověrka ale navíc přidá zkoušku odolnosti, utěsnění, kvality komponentů. Kola proto budou v provozu po zbytek podzimu, celou zimu a jaro a začátek léta. Začínáme představením testovaných modelů a jezdců, v dalších vydáních Vela budeme pokračovat srovnávacím testem, ale i testem komponentů, až se dostaneme do finále v podobě kompletní rozborky kol a odpružení a kontroly opotřebení atd.

NOVÁ SOUTĚŽ – každý měsíc zábavně o lákavé ceny!

PŘEDPLATNÉ 2011 – veškeré informace najdete zde.

MÝTY A PRAVDY O KARBONU V ZRCADLE ČASU. Uhlíkový kompozit, nebo chcete-li karbon. Mysteriózní materiál, který vstoupil na jeviště cykloprůmyslu jako deus ex machina. Počáteční krůčky byly nejisté, problematické, aby ale záhy přišla zdravá dospělost. Jaký je současný karbon a jak vypadá jeho srovnání s obdobím puberty a dětství? Jak se změnily a kam se posunuly materiály, technologie, vlastnosti rámů?
BONUS: rozhovory s experty na karbon z firem Specialized („Žádná z vláken, jako je len či čedič, nejsou v porovnání s uhlíkovým vhodná pro konstrukční aplikace.") a Reynolds („Problém není postavit zapletená kola za 700 000 Kč/pár, limitem je pouze koupěschopnost lidí.")

FREERIDE X. Každý region má své vyhlášené speciality. Ve slovenských horách vás pohostí haluškami s domácí bryndzou, v polských Beskydech dostanete talíř uleželého bigosu, na drsné velšské vysočině zase flák skvělého jehněčího. Když se ale ocitnete v Alpách na pomezí Švýcarska a Itálie, nechte si rozhodně naservírovat Freeride Cross alias Freeride X. Garantujeme vám lahůdku. Bajkerskou! Představujeme nejdokonalejší all mountainové traily roku 2010.

PROTI NUDLÍM, PROTI KAŠLI. Aktuální období a stejně tak zima či jaro přinášejí větší riziko onemocnění. Pokud jim chceme předcházet, nechceme jimi být omezeni v běžném životě ani třeba při sportu, měla by ke slovu přijít prevence. Její nedílnou součástí je také výživa, jejímž prostřednictvím můžeme navíc imunitu i posílit.

ROZHOVORY

  • Martin Whiteley, manažer světových MTB týmů. Martin se staral se o špičkové světové týmy Global Racing a Honda Team, v současné době má pod palcem další – Trek World Racing. Je jedním z nejlepších manažerů MTB scény, především té sjezdové, což patřičně dokazuje prostřednictvím svých týmů a jejich výsledků. Kromě sjezdu se však velmi dobře orientuje i v cross country a pravidelně komentuje přímé přenosy světových pohárů v MTB XC na internetovém serveru Freecaster.
  • Gerhard Fernbach, manažer týmu R.S.P. Na světové fourcrossové scéně letos řádil jako tornádo tým R.S.P. Získal celkově Světový pohár, a to mezi jednotlivci i týmy, díky Tomáši Slavíkovi pak přidal do sbírky i titul mistra světa. Přinášíme rozhovor s manažerem a majitelem týmu v jedné osobě Gerhardem Fernbachem.

PŘESTUPOVÝ REJ Převlékání triček na profesionální silniční scéně začalo a je mnohem bouřlivější než jiné roky. Stáje mění jak dobří jezdci, tak ti nejlepší.

ŠTYBAR V RÁŽI. Kam přijede, zvítězí, marně čeká na prohru. Potvrdil to i v Plzni při domácím dějství Světového poháru.

GALIBIER SLAVÍ STOVKU a mnoho dalších zajímavostí k Tour de France 2011.

TESTY

  • kompozitové hardtaily v ceně 40 000-50 000 Kč: Author Revolt, Giant XTC Composite 2, Kellys Mystery a Rock Machine Explosion 30
  • test 11 levných předních světel, kategorie 300-500 Kč: Author Vision, BBB UltraBeam, Blackburn Voyager 3.3, Galaxy Alu, Kellys SHL-04, Longus 3984438, Owleye, Pro PR 100482, Sigma Quadro X, Smart BL – 184W a Trelock LS 200
  • cyklokrosové speciály střední třídy, cena 30 000-40 000 Kč: Merida Cyclo Cross 4 Disc a Trek XO 1
  • rubrika Versus: návleky na tretry (Sensor a Shimano Shoe Cover Rain MTB), lehké zimní rukavice (Etape Gear a Polednik Aerotex Race)
  • rubrika Minitest: zapletená MTB kola FRM Urano XC TEAM, lehká bunda Craft Elite, minihustilka Airbone Supernova

VELETRH BIKE BRNO. Odstup českého cyklistického veletržního svátku Bike Brno od světové události číslo jedna, německého Eurobiku, se letos smrsknul na pouhý měsíc. Brněnské výstaviště se tak naplnilo sportovními novinkami již začátkem října. Kdo se do Německa nedostal, nemusel až tolik litovat – jen s minimálním zpožděním na něj čekala solidní porce cyklistického hardwaru i doma.

DEN S JOSÉM HERMIDOU. Mistr světa jezdící v barvách týmu Merida letos nejenže byl osobně přítomen na brněnském veletrhu, měl tu i řadu povinností. Ráno jsme se na něj přilepili, zůstali s ním až do večerní párty a mapovali jeho kroky. Vedle úspěchu špionáže zůstal i velmi pozitivní pocit z tohoto energického sympaťáka.

DOMÁCÍ BIKOVÝ REVÍR – výpad na sever aneb okruh vedoucí z Čech do Polska ke stolové hoře Hejšovina a zpět.

TRÉNINK I ZÁBAVA. Ať už si chcete prodloužit sezonu anebo zkusit něco nového, cyklokros pro vás může být vhodným objektem zájmu. Vyžaduje však trochu jiný přístup k tréninku. Pozitivní – vzhledem k počasí a časovým možnostem většiny z nás – je, že nemá cenu najíždět žádné velké množství kilometrů. Důležitá je rychlost.

VITAMÍNY ŘADY B – k čemu jsou cyklistům dobrá béčka?

Menu