VELO: 3/2006

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

KALENDÁŘ HOBBY AKCÍ 2006 na vás i letos čeká právě v březnovém čísle! Pro komfort účastníků VELO SÉRIE jsme připravili stejně jako každý rok i letos podrobné propozice a přihlášky na každou z akcí. Začínáme silnicí, v příštím čísle si na své přijdou bikeři.

TESTY:

  • 26“ vs. 29“ – devětadvacetipalcové biky se zdají po prvním prosazení se znovu nabírat vítr do plachet, což dokazuje opět širší nabídka těchto modelů. Vzhledem k zájmu, který u bikerů vzbuzují, jsme vzali tři klasické biky a tři s koly o rozměru 29“ a přímo je porovnali. K výsledkům jsme přidali osobní názory jezdců a další postřehy. Kola v testu: 29“ HT – SUPERIOR XP 929, GARY FISHER PARAGON, 29“ FS – GARY FISHER SUGAR, 26“ HT – GT ZASKAR, AUTHOR INTROVERT, 26“ FS – KONA KING.
  • Silniční kola s výbavou Shimano 105 – na prahu nové sezony je mnohé silničáře připraven oslovit let číslo 105, respektive kola touto sadou Shimana vybavená. Mezipřistání části této letky proběhlo i v naší redakci (Author A5506, Corratec La Strada, Giant TCR 2, Merida Road 904, Scott CR1 Team, Trek 1400).
  • Rubrika Na kost – Lapierre X-Race SL vs. Giant Anthem 2, aneb jednoramenné odpružení vs. VPP konstrukce (nebo jednoduchost vs. moderní přístup, chcete-li).

MS V CYKLOKROSU POD DROBNOHLEDEM!
Když jsme posledním dílem uzavřeli rubriku Domácí dílna, slíbili jsme, že na ni navážeme seriálem, který bude přinášet rady, praktické tipy a informace formou odpovědí na vaše dotazy. Technická poradna startuje právě nyní! A přidáváme ještě jednu novinku – základní servis odpružených vidlic, pěkně značku po značce a kompletně. Startujeme s Foxem!

ELITNÍ TÝMOVÁ DVACÍTKA NA PRAHU SILNIČNÍ SEZONY 2006 aneb LEGENDY ŽIJOU DÁL! Vizitka všech 20 týmů Pro Tour, jezdci, ambice a mnoho dalšího!

PŘEČTĚTE SI KOLO aneb co vše prozradí milimetry a stupně o jízdních vlastnostech? Více ve druhé ukázce z aktuálního čísla.

VZOR ZE ZÁPADU – portrét německé organizace DIMB, ochránkyně bikerů a možného vzoru pro nás. Více v první ukázce z aktuálního čísla.

PLAVÁNÍ je lidské populaci blízké. Cyklistům by dokonce mělo být! Lze ho totiž jen a jen doporučit jako celoročně vhodný doplňkový sport – pokud je ve vaší blízkosti bazén, je nezávislé na počasí, lze jej provozovat brzy ráno i později večer, je možné jej pojmout jako relaxaci, způsob udržení kondice. Jak na něj?

NA CESTÁCH:

  • přejezdy českých a slovenských pohoří – Bílé Karpaty
  • domácí bikový revír – Šumava
  • zahraniční tip – pevninské řecko

Jednou z možností, jak eliminovat některé neduhy klasického řazení, je nahrazení vnějšího systému vnitřním, ukrytým v náboji kola, a tím pádem izolovaným od vnějších vlivů. Že by tudy vedla cesta? Odpověď jsme zkusili najít při TESTU PLANETOVÉ PŘEVODOVKY V NÁBOJI ROHLOFF.

UPRAVENO K OBRAZU JEJÍMU! Na trhu sice najdete několik modelů kol připravených speciálně pro ženy, se specifickou geometrií a komponenty, přesto nemusí být vyhráno. Co když už žena vlastní pánské kolo a ještě zdaleka nenastal čas pro jeho výměnu kvůli opotřebení? Co když dámský model nevyhovuje a pánský je až na drobnosti konstrukčně bližší? Stačí jen málo k větší spokojenosti.

SEJDĚME SE U LÉKAŘE! O vyšetření sportovců ve specializovaných laboratořích jsme již psali z více úhlů pohledu. Nabízí se však i možnost vyšetření i u lékařů – odborníků jako například ve FN Motol. Podobnými možnostmi disponuje i nejedna nemocnice. Jaké jsou možnosti?

Anketa KOLO SNŮ přinesla zajímavá zjištění a spolu s nimi i 101 výherců praktických cen v čele s karbonovým rámem Lucas v ceně 17 000 Kč! Jaké je TO kolo, pro které bychom běželi v okamžiku, kdy bychom přestali být omezeni okolnostmi, tedy především financemi?

Menu