VELO: 4/2005

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 23.03.2005 Ukázka z časopisu: Designové hrátky nebo SKUTEČNÝ PŘÍNOS?

Popis

TÉMA

PŘESTAVBA – KROK SMĚREM K PRUŽENÍ
Vlastní stavba FS biku má svá opodstatnění i úskalí. K přehledu celoodpružených XC rámů, který ucelí vaši představu o aktuálních možnostech českého trhu, přikládáme i manuál stavby fullu. Věcí, na něž je potřeba si dát pozor, je mnoho.

TROJÚHELNÍK PEVNĚJŠÍ OVÁLU?
Otázky a odpovědi ohledně profilace trubek. Tvarování trubek je v cyklistice fenoménem posledních let – mají pravdu ti, co tvrdí, že jde pouze o design, prostor pro loga, odlišení, či konstruktéři odkazující se na dosažení optimálních vlastností rámu? Zamyšlení, anketa, rozhovory s českými rámaři.

JINÉ POHLEDY ZE SEDLA
Čtyři MTB disciplíny v podání čtyřiadvacetihodinovky, nezávodního poloorientačního maratonu, rallye a „odrůdy“ MTBO bližší pojetím běžnému cyklistovi nabízejí nové zážitky. Proč přijmout jejich výzvu?

TECHNIKA

NABÍDKA TAKŘKA KOMPLETNÍ
24 celoodpružených XC rámů aktuálně dostupných na našem trhu je připraveno nasadit vám do hlavy brouka volby!

TEST

PROVĚŘENO V NÁROČNÝCH PODMÍNKÁCH
MTB hardtaily střední třídy jsme protáhli zamrzlým zimním terénem, který se ukázal jako skvělý testovací polygon. Co od kterého kola z velmi vyhledávané cenové kategorie 28 000-30 000 Kč očekávat, po jakém sáhnout, který by mohl být tím vaším kolem snů? Šest kol, avšak daleko více odpovědí.

OD KAŽDÉHO TROCHU
Krosová kola nejsou jen kompromisem, ale právoplatnou samostatnou skupinou oslovující řadu cyklistů. Tentokrát jsme sezvali osm strojů v cenové relaci 14 000-19 000 Kč.

SNĚŽNÝ ROZSTŘEL
Nové celoodpružené XC zbraně Trek a Giant se utkaly doslova a do písmene na kost!

FITNESS

PROSTOR PRO OMYLY
První závod je vždy specifický, cyklisté přes zimu nejen pilně trénují, ale také odvyknou závodní atmosféře. Tu se dostaví nervozita, jinde snaha dohnat tréninkové manko, na poslední chvíli vylepšit technickou stránku svého kola. Prostor pro omyly, které se promítnou do výsledku je značný, zkusme jej společně eliminovat!

NA STARTOVNÍ ČÁŘE II
Propozice MTB Velosérie 2005 jsou připraveny poskytnout vám maximum informací.

ŽENY ROVNY MUŽŮM
Z kategorie fitness je článek věnovaný specifikům ženského tréninku. Ovšem věnovat se pouze jim, nebylo by vlastně o čem psát – tréninkové zásady jsou pro všechny stejné, specifika je třeba hledat jinde. Existují však fyziologické předpoklady, které znamenají odlišnosti mezi mužem a ženou.

TRIO OPĚT NA MUČIDLECH
Po čtyřech měsících jsme do sportovní laboratoře pozvali opět na vyšetření trio zastupující z pohledu tréninku kritické skupiny – juniora, cyklistu s nadváhou a amatérského závodníka. Jaké ponaučení si vzali z doporučení trenéra a dietoložky, kteří jim věnovali maximální péči? Byl znát přínos systematického tréninku?

REPORTÁŽ

POSLEDNÍ PŘIPOMENUTÍ
Procházka výstavou Sport Prague nebyla vyčerpávající z pohledu zastoupení značek a počtu předvedených kol či komponentů, nicméně byla příjemná a v několika ohledech i zajímavá.

INDIÁNSKÁ ESA ODHALENA
John Tomac, Manitou 2006, my a Kanárské ostrovy. Co dodat? Manitou nás každoročně se startem nové sezony zve na předvedení odpružených skvostů pro rok příští. Po arizonských letech se letošní představení a testování odehrálo na Kanárských ostrovech. Naše reportáž není jen článkem plným techniky, ale také zajímavým cestopisem o tom, co vše tato krajina bikerovi může nabídnout.

NA CESTÁCH

HOLOHLAVÝ VÝJEZD
Lysá Hora prožívá svou premiéru v domácím bikovém revíru Vela.

ONE MAN SHOW
Po stopách řeky Radbuzy se tentokrát nevypravila ani dvojice, ani skupinka jezdců, ale osamělý jezdec. To do velmi zajímavého putování podél řek vnáší další kouzlo!

ROMANTIKA V SERPENTINÁCH
Tour de France na biku? Ovšem! Řeč tentokráte nebude o bikové verzi tohoto nejslavnějšího závodu, ale o skvělém bikování na kouzelných okruzích v Savojských Alpách. Že ještě nevíte, kde letos s kolem strávit příjemnou dovolenou? Po přečtení tohoto článku budete vědět.

SPORT

TRADICE NADE VŠE
Fenomén klasických silničních závodů je nesmrtelný, což dokazuje velká čtyřka – Milán-San Remo, Kolem Flander, Paříž-Roubaix a Lutych-Bastogne-Lutych, její historie, peripetie osudu i současnost.

BOJ AŽ DO KONCE
S Pavlem Doleželem jsme si povídali o peripetiích Závodu míru. Odehraje se letos nebo ne? A co jeho budoucnost? Odpovědi nejen na tyto otázky hledejte v dubnovém Velu!

Menu