VELO: 5/2003

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001

Popis

VELO CAMP 2003 se nezadržitelně blíží. Prodloužili jsme možnost přihlášení, protože stále jsou volná místa a také počasí nedává záruky. Proto se i nyní můžete rozhodnout o své účasti – pro lepší představu přinášíme podrobný program celé akce.

Evropská unie a náš vstup do ní je číslem jedna v každodenních zprávách, usměvavé osobnosti se nám prostřednictvím TV snaží vysvětlit, proč oni jsou pro vstup, referendum se blíží. JAKÝ DOPAD BUDE MÍT NAŠE ČLENSTVÍ V EU Z POHLEDU CYKLISTY? Budou kola dražší, nebo levnější? Bude více nebo méně značek? Nejen tyto, ale mnoho dalších otázek došlo odpovědí v jednom z hlavních témat květnového Vela. Rozhodnutí o vstupu se blíží, takže informace jsou o to zajímavější!

Známe se, co si budeme povídat. Mnoho z nás sedlá kola, kterým prostě nestačí. Však cyklistika není jen o tom, šlapat do pedálů. Je to také o nádherných a technicky dokonalých součástkách a o tom, udělat si čas od času radost. Existují však ROZUMNÉ KVALITATIVNÍ HRANICE pro cyklisty s různým přístupem k ježdění na kole. Jsou také součástky, na které se vyplatí soustředit více, nebo naopak méně. Kdo nechce být snobem, ale chce nakupovat ekonomicky a účelně, možná najde radu právě ve vycházejícím květnovém čísle Vela!

Pojeďte s námi PRVNÍ TŘÍDOU! Nová rubrika bude přinášet testy exkluzivních kol, hraček pro dospělé, kol, která voní silou osobnosti a pro drtivou většinu cyklistů jsou nedostižným snem. Kola zajímavá nejen značkou, cenou, ale také exkluzivitou na našem trhu, nebo i z mnoha dalších pohledů. A startujeme opravdu ostře – CANNONDALE SCALPEL 3000! Mohl by být daleko levnější, aniž by ztratil cokoliv ze svých jízdních vlastností. To by ovšem nesměl mít stávající ambice. Elektronicky uzavíraná jednonohá vidlice Lefty vyrobená z karbonu a titanu, laserem frézovaná loga a mnoho dalšího čeká v úvodním dílu nové rubriky!

HT vs. FULL, čím dál častější dilema bikerské veřejnosti. Pokud už máte v kapse peníze na nové kolo a řešíte, který druh, předkládáme vám tři dvojice v přímém souboji celoodpružených modelů proti pevným. To vše ve třech cenových relacích. Podlehly nám nejvyšší HT modely značek Apache, Author a Superior, a fully v zastoupení Rock Machine, Felt a KHS.

V PRUŽENÍ SE POŘÁD NĚCO DĚJE. Odpružené systémy a segmenty jsou stále inteligentnější, stále více umí napravovat jezdcovy chyby a nebo naopak – vyzdvihovat jeho přednosti. Řadu nových řešení, která se v poslední době objevila, můžete zhodnotit spolu s námi.

ALASKA STORY. Co dodat víc? Putování Honzy Kopky sice nedopadlo přesně dle jeho představ, ovšem zážitky jsou o drsnější, zajímavé, neskutečné a pro mnohé z nás i nepochopitelné.

Při projíždění nového trailu z domácího bikového revíru nás sice provázel sníh, ovšem oblast MALÉ SKÁLY je krásná snad za každého počasí.

ČLÁNEK ZA ČLÁNKEM, ČEP VEDLE ČEPU a nekonečná cesta řetězu při šlapání. Tento komponent často pomíjíme, při jeho výběru rozhoduje především kompatibilita s počtem pastorků. Co ale znamenají cenové rozdíly mezi jednotlivými modely, jak to, že některý stojí 200 Kč a jiný 10 000 Kč, kam až má smysl jít a co očekávat, z jakých materiálů a jakým způsobem jsou řetězy vyráběny, jakou délku řetězu nastavit, jak se o něj starat? Vypadá to, jakoby každý z jednotlivých článků byl spojen s jednou otázkou.

FITNESS KOLA už nejsou jen vlaštovkami, objevily se v nabídce mnohých firem. Podívali jsme se na zoubek nejen čtyřem testovaným modelům dostupným na našem trhu, ale také myšlence této mladé kategorie. Možná právě toto může být ideální volba právě pro vás!

STŘEVÍCE PRO CYKLISTICKÝ PLES – přesně tak zní titulek článku, který se cyklistickým tretrám věnuje od A do Z. Rozdíly mezi silniční a bikovou verzí jsou patrné, ovšem mnoho rozdílů se nabízí i uvnitř těchto dvou odvětví. Jsou dány nejen konečnou cenou a tedy kvalitou konkrétní boty, ale také jejím určením. Jen ochutnávka – zatímco v MTB rozhodně neplatí, že čím dražší bota, tím lépe, na silnici rozhodně ano! Že je to nesmysl? Po přečtení souvislostí v článku nám zcela jistě dáte za pravdu.

V ODDĚLENÍ FITNESS na vás čeká další díl tipů pro trénink, tentokrát věnovaný zdokonalení rychlosti. Dalším zajímavým článkem je označení tréninkových rizik u konkrétních skupin cyklistů. Ono den co den přijít z práce, v rychlosti zhltnout jídlo, naházet na sebe oblečení a vyrazit na kolo, může být pěkně zrádné – po návratu vykoupat, spát, brzy ráno vstát do práce a znovu a znovu, až tělo může vyslovit stop! Také nárazové víkendové vyjížďky chce brát s rozumem a šetřit tak své zdraví.

A KONEČNĚ SPORT – vzestupy a pády Pantaniho a jeho další pokus o návrat na výsluní, Michal Prokop řádí v Americe v BMX, Kateřina Hanušová zabodovala na Sea Otter Classic, odstartovaly první jarní klasiky a ve spojení s nimi je nejčastěji skloňováno jméno Van Pettegem, svou premiéru má za sebou český sjezdový sjezdový pohár – závod v Bystřici pod Hostýnem předvedl jak drtivé vítězství Michala Marošiho, tak i spoustu nových kol na startu, zajímavých přestupů, ale sníh a bláto.

Menu