VELO: 12/2003

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 20.11.2003 Ukázka z časopisu: Singapore trip

Popis

OCHUTNÁVKA Z VELA 12/03
Ještě ani nezačal prosinec a Velo s číslem 12 už je na pultech cyklistických obchodů a uzavírá tak s předstihem další VELO ročník. V jakém stylu? Než se podíváme, co vše naleznete na stránkách prosincového čísla, jen malé připomenutí – lednové číslo Vela bude v prodeji přibližně již od 17. Prosince, tedy opět ještě před vánoci! A ještě jedno malé upozornění – až do 31.12.2003 máte šanci získat některou z cen v celkové hodnotě více než 250 000 Kč! Do slosování budou zařazeni všichni ti, kteří využijí zvýhodněné nabídky předplatného. Na vylosované šťastlivce čeká například rám Gary Fisher Cake, silniční rám a vidlice Pinarello, kola od Authora a Kelly~se a mnoho dalších. Neváhejte, ještě je čas!

Jaké jiné téma v zimním období zvolit, než právě ZIMU. Ta pro mnohé z nás neznamená stop vyjížďkám, naopak, jízda na sněhu nabízí zcela jiné a krásné zážitky. Jde jen o to, jak se na zimu správně připravit, aby nás nenachytala na holičkách.

Spinning si říká o stále větší zájem cyklistů. SPINNINGOVÉ TRENAŽERY nabízejí ideální vlastnosti pro domácí polykání kilometrů. Protože už jich je na trhu pěkná řádka, přinášíme tipy na to, na co se při výběru tohoto typu trenažéru pro domácí trénování zaměřit.

Když jsme na počátku tohoto roku měli možnost vyzkoušet přístroj na měření laktátů slíbili jsme, že se této problematice budeme věnovat nadále. Vybrali jsme jeden modelový příklad a tohoto člověka nechali celou sezonu vést odborníkem na trénink, který vycházel z LAKTÁTOVÝCH ZÁTĚŽOVÝCH VYŠETŘENÍ. Vše završuje třetí díl v tomto čísle. Na stránky Vela se po roce vrátil také Velo trenér Libor Matějka, jehož tréninkový seriál pokračuje již druhou částí.

Podzim a celá zima a jaro ještě k tomu rovná se mimo chlad a marast také zhoršená viditelnost – dříve se stmívá, často jsou mlhy či přítmí po celý den. Proto je AKTIVNÍ I PASIVNÍ BEZPEČNOST velmi důležitá. No jo, ale která je která? A není to jedno? Důležité je být viděn, vidět a chránit se takřka proti všemu.

Ke článku o tom, co vše udělat pro maximální ochranu svého zdraví a pro maximální bezpečnost se velice hodí článek, ve kterém jsme za vás zjistili, jaké jsou ROZDÍLY VE VÝDRŽI JEDNOTLIVÝCH TYPŮ BATERIÍ při použití na různé typy žárovek.

Není to tak dávno, kdy jsme se po půlročním úsilí mohli podívat do Shimana v Karviné, jak vypadá zdejší provoz. A ejhle – z centrály Shimana přišlo pozvání hned do dalších tří fabrik vonících exotikou. Řekněte sami – SINGAPUR, INDONÉSKÝ OSTRŮVEK BATAM A DO TŘETICE MALAJSIE. Byla to opravdu taková exotika? Rozhodně, ostatně můžete si přečíst sami v novém Velu!

Testy, testy, testy. A s nástupem nových modelů před novou sezonou by těchto slůvek mohlo stát za sebou mnoho a mnoho. V prosincovém čísle jsme se podívali na zoubek velmi ZAJÍMAVÉ KATEGORII MTB 25 000 Kč! Tyhle biky jsou už opravdu skvělé a mnoha bikerům by stálo za zamyšlení, jestli opravdu sami stačí mnohem dražším kolům, po kterých touží, nebo zda by právě tato třída nebyla tou optimální.

Co by to ale bylo za cyklistického nadšence, který by podlehl těmto slovům. Vždyť cyklistika nejsou jen kilometry, ale také radost z nového šperku v garáži – a co teprve, kdyby jím byl CELOKARBONOVÝ CELOODPRUŽENÝ SKVOST STORCK! Pojďte se na něm svézt s námi, aspoň v rubrice First Class! Kdo by také rád fulla, ovšem z cenově dostupnějších pater, může nalistovat o pár stránek vedle – čekají tu SANTA CRUZ a NOVÝ SYSTÉM OD ROCK MACHINE v rubrice Na kost.

Multiklíče jsou takřka nezbytným průvodcem cyklisty na krátkých i dlouhých poutích. Pomohou v nouzi, měly by ale být malé, skladné a přitom disponovat dobrou manipulací. Nechceme toho po nich příliš? Jak se ukázalo V TESTU VYBRANÝCH TYPŮ MULTIKLÍČŮ od většiny značek zastoupených na českém trhu, klidně můžeme chtít hodně, protože z těchto malých doplňků se stali všeumělové. Pravda, s menšími i s většími nedostatky, které odhalil náš test.

Naše drobná putování čeká těžká zkouška – zima. Ovšem tu byste absencí seriálu Domácí bikový revír a Povodím českých řek na kole neměli v nejbližších číslech poznat. Na prosinec jsme pro vás připravili osmdesátikilometrový OKRUH NÁCHODSKEM a dlouhou pouť KOLEM VLTAVY.

MS v Luganu tak trochu otevřelo problém týkající se DÉLKY TRATÍ MARATONSKÝCH ZÁVODŮ. Proto jsme nejen tuto otázku položili vybraným špičkovým závodníkům – domácím i světovým. Za všechny snad Paola Pezzová, Thomas Frischknecht, Alison Sydorová či z domácích Radim Kořínek.

Profesionální silnice jsou v permanenci i v zimních měsících – podepisují se nové smlouvy, někdo je hledá snáze, někdo hůře, někdo vsadí na manažera. Věděli jste, že O MNOHO HVĚZD cyklistického profipelotonu PEČUJE ČESKÝ MANAŽER Thomas Franzl? Tedy, český – narodil se v Teplicích, je občanem SRN a v současnosti učí na Slovensku a manažera dělá na vedlejšák. Zajímavý příběh, nemyslíte?

To, že silniční profipeloton opouštějí takové pojmy jako jsou sponzoři stájí BANESTO A ONCE, to nelze přehlédnout! Stejně tak ani PODOBU TOUR DE FRANCE 2004. Jaká bude stará dáma v příštím roce? Komu vyhovuje míň a komu víc? Čtěte a dozvíte se!

Menu