VELO: 11/2003

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 23.10.2003 Ukázka z časopisu: Kladivem ke štěstí

Popis

OCHUTNÁVKA Z VELA 11/2003:

S koncem roku opět přichází možnost předplatit si Velo na celý příští rok. Předplatné je velmi výhodné, mimo jiné zajišťuje včasné doručení časopisu až domů, bez jakýchkoliv problémů s jeho sháněním. A co víc – v předplatitelské soutěži pro vás máme připraveny ceny v celkové hodnotě vyšší než 250 000 Kč! Za všechny snad celoodpružený rám Gary Fisher Cake (47 000 Kč), krosové kolo Author Synergy, MTB Kellys Majestic (po 30 000 Kč), vidlice Manitou (15 000 Kč), rám Mongoose či set řídítek a představce Deda (silniční i MTB). Neváhejte, předplatné se prostě vyplatí!

Poprvé jsme se byli podívat na cyklistické výstavě EICMA v Miláně – úvahy o její návštěvě se nám honily hlavou už delší dobu, očekávali jsme především představení značek, které u nás nejsou tolik známé a přitom jde o italskou klasiku. A Itálie, to je přeci jen synonymum cyklistiky. Miláno bylo velmi zajímavé, i když …. Více v novém Velu!

Návštěvu italské výstavy nešlo nespojit s oslavou padesátých narozenin značky Colnago. A když slavit, pak pořádně! Byli jsme se osobně podívat přímo v továrně Ernesta Colnaga a nakonec i v jeho domě. Zatímco na výstavě jsme nabyli dojmu, že na značku sedá prach, ve vnitřních prostorách továrny na nás přeci jen dýchlo těžko popsatelné “něco“, co dává Colnagu příchuť nejklasičtější značky z klasických. A nezůstalo jen u téhle osobnosti, z výstavy Eurobike jsme pro vás přivezli rozhovor e Eddy Merckxem.

Test nového Shimana jsme předložili v minulém čísle, v tom listopadovém jej následuje test kol z kolekce 2004 vybavených touto žhavou novinkou! Sešlo se jich celkem 6 a nutno dodat, že jde stále jen o výběr z celé škály modelů, které jsou řadícím systémem Dual Control vybaveny. Co však může být pro mnohé velmi zajímavé – takové kolo na kompletním Shimanu XT se dá pořídit už za cenu lehce nad 40 000 Kč, k tomu na dobrém rámu a s kvalitní vidlicí! Další zkušenost s XT jen potvrdila naše první poznatky z minula.

Listopadové číslo citelně zasáhl fenomén jménem freeride. Na stránkách, které jsme mu věnovali, najdete hned několik témat, která se ho týkají – od rozhovoru s Diggerem, stavitelem trati v North Shore, přes zajímavé reportáže z helibikingu nebo z Bikeparku ve Whistleru, freeridově zaměřenou rubriku Na trhu, reportáž z domácích freeridových lávek (Hammer Trail a další) až po test DH a freeridových speciálů a porovnání toho, pro co je který z nich vhodný a proč. To vše v doprovodu mnoha fotografií, které ostatně o tomto odvětví vypovídají nejlépe.

Rubrika Na kost se tentokráte zaměřila na XC pevné MTB postavené na rámech s nálepkou Hand Made. Proti sobě stále kola značek, které nepotkáte na každém rohu – nový model Cannondale vybavený vidlicí Lefty a domácí, leč světově (především v USA) známý Mrazek.

Podzim, pokud tedy teploty neklesnou pod běžný normál tohoto období, je v oblečení časem doplňků – především návleků. Proto také v aktuálním čase přinášíme poznatky z praktického jízdního testu vybraných modelů (dlouhé teplé návleky na ruce a na nohy) všech značek zastoupených na českém trhu. Test je o to přínosnější, že jsme více než u jiných produktů zjistili, že u návleků mnohdy stačí ekonomicky výhodný výrobek, který odvede stejně kvalitní práci jako jiné, o dost dražší.

K cestopisným rubrikám typu Povodím českých řek na kol (tentokráte Jizera) nebo Domácí bikový revír se určitě hodí i článek o bikových penzionech. Ubytovacích zařízení s přívlastkem cyklistické nebo bikové se objevilo už několik, stejně tak se zmínka o ubytovacích možnostech pro cyklisty objevuje i v nabídkách hotelů atd. Jde jen o to, co se pod názvem skrývá. Dalším společným tématem mohou být po článku o mapách a o GPS navigaci řádky s výsledky praktického dlouhodobého testu přístroje Naviion.

V listopadu, tedy na konci jednoho a na začátku druhého tréninkového období, začíná nový tréninkový seriál s Velo trenérem Liborem Matějkou. Tentokráte je jeho šest dílů zaměřeno především na práci se sporttestery.

Sportovní části Vela, v níž najdete reportáže ze španělského svátku jménem Vuelta, ze silničního MS v Kanadě, ohlasy z MS v MTB v Luganu či ohlédnutí za světovými poháry v obou disciplínách, předchází také stránky věnované vrcholným cyklistickým soutěžím hendikepovaných sportovců a jejich problémům.

Menu