TEST PELLS Thorr 1 W

27.6.2023

Přestože má firma kořeny v závodní cyklistice, začala s výrobou strojů pro jezdce různých disciplín, k tomu přidala produkci rámů a komponentů z karbonu a postupně se začala zaměřovat i na kola určená nejširší klientele. Vždy si udržela osobitou tvář a stopy závodních genů byly jasně čitelné napříč celou produkcí. Nemohla vynechat trend elektrokol a svou produkci cílí i tímto směrem. Svá kola osazuje kvalitními středovými motory Bafang a Bosch, které zaručují maximální výkon a dlouhou životnost baterie. V duchu sportovních tradic a požadavků této skupiny kol na odolnost a funkci se nedrží snahy ušetřit na výbavě, proto na všech modelech lze nalézt kvalitní vzduchovou nebo pružinovou vidlici, vyšší sady komponentů Shimano a lehké a pohodlné doplňky z vlastní dílny.

www.pells.eu

Technický popis: rám Pells Thorr Evo Alloy * vidlice SR Suntour XCR, 100 mm * kliky Alu * řazení Shimano Deore, 1×10 * přehazovačka Shimano Deore * kazeta Shimano LG, 11–43 z. * brzdy Shimano BR-MT200 * ráfky Mach Cross R27 * pláště Continetal Ruban 29×2,3″ Wire * velikost M * hmotnost 23,2 kg * motor Bafang M510, 95 Nm * baterie Bafang, 630 Wh * cena 65 990 Kč

První dojmy testerů

Bohuslav: Pohodové kolo, skvělé jízdní vlastnosti.

Filip: Skvělá geometrie, vynikající hračka na trail, což je také důsledek nízké váhy.

Ondřej B.: Nazval bych ho jako jemné, nezáludné, čitelné, rám hodně vibrací pohltí. Citlivý nástup motoru, dlouho táhne, necuká, tichý.

Petr: Univerzál v nejlepším slova smyslu, do kopce nemá problém.

 

Komplexní hodnocení

Asistence motoru při jízdě po rovině (asfalt)

Jaký byl váš pocit z jízdy po rovině? Zabíral motor rovnoměrně a plynule, nebo příliš brzy, příliš pozdě, vypínal nebo „cukal“?

4

Asistence motoru při trekingové jízdě (šotolina do mírného stoupání)

Jaký byl váš pocit z trekingové pasáže? Zabíral motor rovnoměrně a plynule, nebo příliš brzy, příliš pozdě, vypínal nebo „cukal“?

3,8

Asistence motoru při terénní jízdě (prudké stoupání)

Jaký byl váš pocit z terénní jízdy do stoupání? Byl výkon motoru dostatečný, dynamický, nebo „vadnul“?

4,4

Jízda bez motoru (200 metrů)

Je jízda bez motoru snadná, nebo lze šlapat jen ztěžka? Cítili jste nějaký odpor motoru?

4,2

Hlučnost/vibrace

Jaká byla subjektivní hlučnost motoru? Cítili jste vibrace? 4,4

Ovládání elektrokola

Jak složité bylo elektrokolo zapnout a za jízdy ovládat?

4,6

Dojezdová vzdálenost: 45 km

Celkový počet bodů: 4,23

Verdikt: Přepracovaný model dámského elektrokola má zcela nový rám konstruovaný s ohledem na budoucí uživatelky. To však nevylučuje svěží, sportovní design doplněný atraktivním barevným provedením, agilní jízdní vlastnosti a více než důstojný výkon motoru v této kategorii. A že to jsou vlastnosti blízké i zkušeným cross country cyklistům, potvrdilo jejich hodnocení: zábava a hravost. Zarámujte jejich dojem cenou a trochu poopravte obecně přijaté mínění, že elektrokola jsou drahá.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu