TEST GENESIS E-Pro MTB 1.2 PT

27.6.2023

Mezi zástupce cyklistických značek nabízených řetězcem Intersport patří rakouský Genesis, jehož mottem je vytvořit optimální balíček kvalitního, funkčního vybavení a nadčasového vzhledu pro každý model a každou oblast použití, od lehkých dětských kol až po špičková elektrokola. Zájemce si nalézají poměrem ceny a výkonu, ale také rozsahem nabídky, která pro rok 2023 v síti Intersport činí přes 50 modelů od dětských typů po cestovní klasiku, až po pět modelů elektrokol, z toho jeden celoodpružený a čtyři hardtaily, z nichž E-Pro MTB 1.2 PT je ten nejlacinější, ale jak napovídá komponentové složení, zasluhující pozornost.

www.intersport.cz

Technický popis: rám Alu 6061 * vidlice SR Suntour XCM 34, 120 mm * kliky FSA Bosch, 170 mm, 34 z. * řazení Shimano Deore, 1×11 * přehazovačka Shimano Deore * kazeta Shimano Deore, 11–51 z. * brzdy Shimano MT200, 180 mm * ráfky Remerx Enduro * pláště Schwalbe Smart Sam, 29×2,6″ * velikost L * hmotnost 22,4 kg * motor Bosch Performance Line CX Gen. 4, 85 Nm * baterie Bosch, 625 Wh * cena 64 999 Kč

První dojmy testerů

Ondřej M.: Velmi dobrý pocit, jen na maximální pomoc má motor zpočátku silný tah, ale to je parametr zadání testu, v reálném provozu by stačil slabší režim.

Jan: Kolo vhodné na turistiku a cyklostezky, v lehčí terénu bez připomínek. Vidlice je základní trochu stroj limituje, překvapily mě příjemné ergonomické gripy.

Ondřej B.: Celkový dojem skvělý, motor táhne v počáteční fázi velmi silně.

Filip: Tvrdý rám, ostrý úhel vidlice, díky tomu živé. Motor funguje dobře, svědčí mu vyšší kadence.

 

Komplexní hodnocení

Asistence motoru při jízdě po rovině (asfalt)

Jaký byl váš pocit z jízdy po rovině? Zabíral motor rovnoměrně a plynule, nebo příliš brzy, příliš pozdě, vypínal nebo „cukal“?

3,75

Asistence motoru při trekingové jízdě (šotolina do mírného stoupání)

Jaký byl váš pocit z trekingové pasáže? Zabíral motor rovnoměrně a plynule, nebo příliš brzy, příliš pozdě, vypínal nebo „cukal“?

4

Asistence motoru při terénní jízdě (prudké stoupání)

Jaký byl váš pocit z terénní jízdy do stoupání? Byl výkon motoru dostatečný, dynamický, nebo „vadnul“?

4,75

Jízda bez motoru (200 metrů)

Je jízda bez motoru snadná, nebo lze šlapat jen ztěžka? Cítili jste nějaký odpor motoru?

3,5

Hlučnost/vibrace

Jaká byla subjektivní hlučnost motoru? Cítili jste vibrace? 3,75

Ovládání elektrokola

Jak složité bylo elektrokolo zapnout a za jízdy ovládat?

5

Dojezdová vzdálenost: 55 km

Celkový počet bodů: 4,13

Verdikt: Horské kolo může být i zavádějící pojem, zejména přívlastkem horské. Naprostá většina jeho uživatelů se ke skutečným limitům vlastního stroje často ani nepřiblíží a nechá jej odvézt svou práci na zpevněných cestách všeho druhu s občasným výletem do terénu. A pokud v něm obstojí, je to pro ně správná volba. Genesis potvrzuje, že i nákup ve velkém sportovním řetězci není krokem do neznáma. E-Pro boduje nejen cenou.

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu