DT Swiss představuje dva nové tmely, ať si bezdušáky užijete naplno

1.6.2023
Tmel čistě pro vysokotlaké silniční obutí a stejně tak specifický produkt do terénu? Proč ne. Řada DT Swiss Tubeless je odedneška širší o dva tmely DT Swiss Tubeless Sealant, které mají zajistit konstantní tlak ve všech typech plášťů.

Švýcarský výrobce komponentů, specializující se především na zapletená kola, v naplno probíhající sezóně představuje dvě drobné novinky. Ty však mohou zajistit velkou službu, a to spolehlivě zacelit defekt na bezdušovém obutí. Jak jsme zmínili v úvodu, novinkami jsou dva tmely z řady DT Swiss Tubeless. Vysokotlaký bezdušový tmel je primárně určen pro systémy, které jsou provozovány pod vysokým tlakem. Tím jsou myšleny bezdušové systémy pro silniční kola. Nízkotlaký tmel je určen pro pláště s větším objemem vzduchu, na kterých se jezdí s nižším tlakem, v praxi především v terénu.

 

nové tmely DT Swiss

Tmel DT Swiss pro vysoké tlaky

Podle výrobce je ideální tuto novinku zvolit v případě, kdy kola vozíte “nabouchaná” na 4 až 7,5 baru. Tmel okamžitě zafixuje defekty až do rozsahu 3 mm díky silnějším těsnícím schopnostem, než je tomu na klasickém tmelu. Vysokotlaký bezdušový tmel je kompatibilní s CO2 kartušemi a přichází v 60ml lahvičkách. Maximální tlak, se kterým je bezpečně kompatibilní je až 9 barů.

Cena: 306 Kč (60 ml)

Tmel DT Swiss pro nízké tlaky

Tento nový tmel funguje nejlépe v rozsahu tlaku do 4,5 baru. Je určen pro použití na horském kole, ale stejně vhodný je i na gravel bike. Okamžitě utěsní díry v pneumatice až do velikosti 6 mm a neobsahuje amonium ani latex. Oproti vysokotlaké verzi tmelu je k dispozici ve větších lahvích, a to ve 240ml nebo 1l verzích. Maximální tlak, se kterým je bezpečně kompatibilní je 5,5 baru.

Cena: 350 Kč (240 ml), 1089 Kč (1 l)

 

 

Řada je nyní kompletní

Nové tmely tak doplňují ventilky, pásky a samozřejmě také bezdušové ráfky, tradiční sortiment značky DT Swiss. Švýcarský výrobce věří, že díky takto kompletní řadě jezdce čeká mnohem pohodlnější jízda bez defektů, procvaknutí, proražení. Zkrátka, spolehlivé svezení, ať už jezdíte na jakémkoliv kole.

Připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu