Dražba podepsaného dresu van der Poela podpoří handicapovanou Alex Borskou

23.5.2024
Projekt BIKE HERO ve spolupráci se Sport pomáhá srdečně zve všechny nejen cyklisty na charitativní dražbu podepsaného cyklistického dresu současné největší hvězdy silničního pelotonu, Mathieuho van der Poela. Dražba je pořádána na podporu patnáctileté handicapované sportovkyně Alex Borské. Plavkyně, jejíž velký životní sen je reprezentovat Českou republiku na letošních Paralympijských hrách v Paříži, se už nominovala.

 

Dres, na který se Mathieu van der Poel podepsal a který je opatřen certifikátem pravosti, je opravdu cennou sběratelskou relikvií. Tento borec v posledních sezónách jen září, a to jak na silnici, tak v terénu na horském kole nebo cyklokrosce. Několik jeho nedávných úspěchů zahrnuje titul mistra světa v silniční cyklistice 2023, mistra světa v cyklokrosu 2024, vítězství v závodech E3 Saxo Bank Classic, Kolem Flander a Paříž-Roubaix nebo třeba druhé místo v závodě Gent-Wevelgem.

 

 

Dres van der Poela věnovala společnost Kalas

Společnost Kalas věnovala tento modročerný dres Alpecin Deceuninck prostřednictvím kamaráda projektu BIKE HERO, Ctirada Fischera. Jak jsme zmínili v úvodu, veškerý výtěžek z pořádané dražby půjde na podporu Alex Borské, jejíž velký životní sen je reprezentovat Českou republiku na letošních Paralympijských hrách v Paříži.

Projekt BIKE HERO (www.bikehero.cz) a Sport pomáhá (www.sportpomaha.org) takto již po páté spojily síly a připravily tuto charitativní dražbu, která má za cíl podpořit sportovní sny mladých lidí s handicapem. Počátky iniciativy sahají až do roku 2018, kdy Markéta Peggy Marvanová, extrémní bikerka, seznámila lidi z budoucího projektu BIKE HERO s Alex. Tehdy se v hlavách dotyčných rodila cyklistická výzva BIKE HERO a všem přišlo jako dobrý nápad, dát jí i druhou charitativní tvář. Organizátoři sdělují, že jsou moc rádi, že i po letech BIKE HERO lidi stále baví a je pro mnohé z nich opravdovým MTB challengem, ale stejně tak je hřeje u srdce, že jejím prostřednictvím dokáží někomu dalšímu pomáhat.

 

 

Příběh Alex je plný inspirace

Alex Borská je příkladem odhodlání a síly, kterým se mnozí z nás mohou inspirovat. I přes svůj handicap (vadu pohybového aparátu a páteře) ukazuje odvahu a vytrvalost v dosahování svých cílů. Více informací o Alex Borské najdete na její stránce na Facebooku.

Pořádaná dražba na podepsaný dres cyklistického fenoménu jménem Mathieu van der Poel je jedinečnou příležitostí podpořit Alex na její cestě a zároveň získat vzácný kousek cyklistické historie v podobě podepsaného cyklistického oblečení.

 

 

Dražba probíhá ZDE a končí ve čtvrtek 30.5. ve 20:00.

připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu