Dobrodružství v Železných horách

5.4.2024
Zima byla krátká, slunce už má s nocí vyrovnaný čas – takže, kdo přes zimu netrénoval, má už spoustu prostoru k tomu to napravit. Aby si sezonu užil naplno. Třeba na letošním závodě Montes ferrei, kde opět čeká etapová varianta 100+100 km nebo klasická dlouhá verze 270 km.

 

 

Vítáni jsou všichni jezdci na všech typech kol, ale i běžci a koloběžkáři. Kdo už tuto akci zná, ví, že se jedná o závod na pomezí ultramaratonu a bikepackingu převážně v oblasti Železných hor. Z nich, z pivovaru Rychtář v Hlinsku, se trať proplete přes Ždárské vrchy, Hornosvrateckou vrchovinu, lehce za okraj Nedvědické vrchoviny do pivovaru Černá Hora. A po jiné stopě stejnými pohořími zpět. Trasa je jako vždy propojením přírodních, historických a kulturních zajímavostí. Užijete si jezdivých úseků, technických singlů, úchvatných výhledů i stoupání, které Vás prověří. V etapové verzi Vás jako bonus čekají další zajímavé akce.

 

 

Po dojezdu první etapy do Černé Hory VIP prohlídka pivovaru a beseda se zkušeným bikepackerem Pavlem Marglem Macháčkem. Dozvíte se o všech možných zážitcích, které Margl nasbíral na závodech skoro po celém světě. V našem českém dolíčku to jsou například Spirála, Loudání, 1000miles, ze zahraničních Divide, Colorado trail a další. Margl má připraveny spousty fotek i film. Akce je pro všechny, kdo se dostaví – závodníky, doprovody i příchozí. Přepokládaný čas začátku je v 18.00 hod.

 

 

Jestli pojedete Montes ferrei nonstop pouze s nutnými přestávkami na doplnění vody či potravy, nebo se zastavením na odpočinek a kocháním se památkami a krajinou, je jen na vás. Důležitou podmínkou ale je zvládnout vše vlastními silami, tedy bez podpory. Vše, co potřebujete, si vezete s sebou nebo si sami opatříte po cestě. Trasa je dle GPX. Cíl pro všechny trasy bude v Hlinsku.

Pokud chcete mít nový zážitek, tak pro více informací navštivte stránky závodu: Montes Ferrei jaro 2024  nebo facebookový profil Montes Ferrei a sejdeme se v Hlinsku 11.–12. 5.

Těší se na Vás tým Montes Ferrei.

Ondřej Semerád

Foto: archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu