ČP MTB přivítá v Městě Touškově Ondřeje Cinka

6.4.2022

V Městě Touškově se jede druhý závod Českého poháru horských kol a to o víkendu 23.-24. dubna. Jako každoročně se v Plzeňském kraji sjedou na startu přední čeští, ale i zahraniční závodníci.

Pořadatele a fanoušky potěšila zpráva od nejlepšího českého bikera a světové špičky Ondry Cinka. „Letos mám náročný závodní program v zahraničí a český pohár jedu pouze v Touškově a pak Mistrák republiky ve Stupně.“ uvádí Ondřej Cink (Kross Orlen Cycling Team)

Český pohár horských kol Plzeňský kraj hostí Touškov již počtvrté a Ondřej Cink závodil u nás již několikrát a vždy vítězně. Fanoušci se mají na co těšit, protože atmosféra bude určitě adrenalinová. “ doplňuje Kateřina Duchková, manažerka závodu.

Hlavní závod Elite žen startuje v sobotu 23. dubna v 13:30 a následuje Elite Muži v 15:30 hod. Nedělní program je zaměřen především na děti a mládež. Na startu v Touškově se postaví až tisícovka závodníků. Podmínky se zdají být letos ideální a po dvou letech různých omezení tu máme “plnou” verzi.

Na start se postaví také Adéla Holubová (kola-bbm.cz), členka reprezentace MTB, ale předevšímn odchovankyně domácího Bikeclubu TJ Sokol Město Touškov, na kterou jsou místní náležitě pyšní a určitě ji poženou hlasitě do cíle. Jak ona sama říká: „Touškovská trať je pro mě opravdu srdcovka. Sedí mi profilově, je zábavná a i přes to, že na ní trénuji opravdu často, mě stále baví. Je to trať, na které jsem vyrůstala a kde začaly mé první cyklistické kroky. V Touškově chci zajet co nejlepší výsledek, tak jako v každém závodě. Nechat na trati vše a užít si na maximum domácí závod.“

Adéla Holubová si v Brně, v otevíracím závodu Českého poháru MTB XCO, dojela pro první místo v kategorii U23 a 3.místo v Elite. Má za sebou v loňském roce perfektní výsledky (mistryně ČR XCM Elite, mistryně ČR SCO U23) a tato série i nadále pokračuje.

Fanoušci cyklistiky, ale i diváci a příznivci sportu budou mít v Touškově o zábavu postaráno. Pořadatel TJ Sokol připravil nejen skvělou a divácky líbivou trasu uprostřed rokle plnou technických úseků, ale vsadil i na doprovodný program, který k cyklistice náležitě patří. Zejména děti si přijdou na své, třeba ve velkém skákacím autě Škoda od Porsche Plzeň. Za sobotním závodním dnem udělá tu správnou tečku kapela Elán Revival, která bude hrát od 18 hod.

(tz)

foto MTBS

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu