Colnago C68 Allroad – nový univerzální pomocník

3.3.2023

Čerstvá novinka v produkci značky Colnago – C68 Allroad, je specializovaná verze C68, řady jízdních kol, která nejlépe vyjadřuje koncept „ručně vyrobeno v Itálii“ a zůstává i nadále věrná DNA značky, sázející u svých prémiových modelů na skladbu rámového základu z více částí.

Colnago v tomto modelu představuje své první kolo navržené pro jízdu na jakémkoli povrchu, od hladkého asfaltu po lehký terén. Vzhledem k tomu, že potřeby cyklistů jsou stále rafinovanější, Colnago věnuje rám těm, kteří hledají dobrodružství a rádi jedou dál, když hladký povrch skončí.

Honba za krásou je to, co nás nutí jezdit na kole, ztrácet se v cestách za městem, hledat nové zážitky a nové krajiny. Krása je také emoce, kterou hledáme v každém jednotlivém produktu, který vyrábíme. Kolo je pro nás umělecké dílo. Staráme se o jeho proporce, detaily, materiály a konstrukční postupy a C68 je ztělesněním tohoto konceptu. C68 Allroad je dalším příkladem tohoto neustálého hledání, hledání, které se nikdy nezastaví, ani když asfalt skončí.

Jádrem projektu je čistý design, integrace a využití všech benefitů moderních technologií. Na rozdíl od silničního modelu byly pro C68 Allroad připraveny specifické geometrie, díky nimž je kolo kompaktnější a pohodlnější a s optimalizovanou světlostí pro využití obutí až do šíře 35 mm.

Ve srovnání s C68 Road má C68 Allroad kratší reach a vyšší stack. Jezdcovo tělo tak zůstane ve více vzpřímené poloze a méně natažené. Tato úprava má za úkol přesunout těžiště a odlehčit zejména rukám. To by mělo podpořit úroveň komfortu zejména na nerovném povrchu nebo při dlouhých jízdách

C68 Allroad je navržen tak, aby fungoval na široké škále povrchů: asfalt, lehký štěrk, hrbolaté silnice, beton, dlažební kostky.

V souladu s tradicí řady Colnago C není C68 Allroad monocoque, ale skládá se z několika dílů sestavených dohromady rukama našich řemeslníků. Některé spojovací díly (mufny) jsou ponechány viditelné, zatímco jiné byly maskovány složitým procesem obvazování. Výsledkem je v podstatě bezešvý rám s jemným stojanem z hlavové trubky a sedla.

C68 Allroad, stejně jako každé Colnago řady C, je exkluzivní model určený všem, kteří dokážou ocenit výtvarné umění výroby jízdních kol. Mistrovství, které Colnago hrdě pěstuje od počátku 50. let, kdy jeho kola na míru začala vyhrávat všechny možné závody s těmi nejlegendárnějšími šampiony.

(tz)

foto Coilnago

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu