Čeští bikeři volí závody v individuální časovce

21.4.2020

Se zajímavou inovativní formou individuálních závodů, které akceptují aktuální omezení zavedená v souvislosti se světovou pandemií koronaviru, přichází Komise horských kol Českého svazu cyklistiky. Ve spolupráci s Reprezentačním týmem MTB a vzdělávací institucí Cycling University připravují pět závodních okruhů v olympijském cross-country, které budou nastálo vyznačené a jezdci si na nich budou moci změřit své síly s ostatními.

Projekt je spuštěn už od Prvního Máje, kdykoliv v termínu od 1.května do 31. května 2020 budou mít jezdci možnost individuálně trénovat na připravených tratích a podle libosti absolvovat okruh v závodním tempu. Jediné, co k tomu potřebuje je nainstalovaná aplikace Strava, zřízený svůj vlastní profil a při jízdě mobil v kapse. Pokud se jezdec zaregistruje do systému závodů aNti CORONA CUP 2020 a zaznamená svou jízdu prostřednictvím odpovídajícího měřiče na aplikaci STRAVA, systém ho automaticky zařadí do průběžné výsledkové listiny v příslušné kategorii, stejně jako v Českém poháru horských kol v olympijském cross country.

Celkovým vítězem v dané kategorii se stane závodník nebo závodnice, kteří absolvují v nejlepším výsledku všech pět „okruhů“.  

Okruhem je míněn závod na klasické cross-country trati. Vybrány byly oblíbené tratě napříč republikou, v tradičních bikových lokalitách, které místní pořadatelé celoročně udržují v provozu. Jsou jimi: okruh Světového poháru a Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, trať Mistrovství Evropy v Brně, okruh Mistrovství republiky v Hlinsku, technická trať Českého poháru v Městě Touškově a nenáročný pražský okruh v Bike Parku Zličín na kterém se pořádají závody Pražského MTB poháru.  

V Brně a Hlinsku bude vyznačená i méně náročná žákovská trasa, v ostatních případech budou složitější technické pasáže vybavené možností objetí je v lehčí trase.

Závodní kategorie kopírují startovní pole Českého poháru horských kol, od žáků až po kategorii Masters. Pro bikery starší 50 let navíc připravili pořadatelé kategorii SuperMasters.

Propozice jednotlivých tratí, související informace a on-line formulář pro přihlášení k závodu bude zveřejněn na stránkách Českého poháru horských kol, www.poharmtb.cz.

aNti CORONA CUP 2020 není náhradou za Strabag Český pohár MTB, zástupci Komise MTB při Českém svazu cyklistiky nadále věří tomu, že se některé závody Českého poháru 2020 podaří uskutečnit v náhradních termínech.

V tuto chvíli se situace jeví tak, že prvním dílem seriálu by bylo Mistrovství České republiky, konané druhý červencový víkend v Peci pod Sněžkou. Další jeden až dva závody by se uskutečnily v srpnu a finále v září. Schopnost změnit termín potvrdili pořadatelé ze Zadova a Města Touškov, v jednání je zatím Brno.

Měřené závody také pro hobby jezdce

Se závodní aktivitou určenou nejenom pro výkonnostní jezdce, ale také pro širokou cyklistickou veřejnost přichází pořadatel Českého poháru v maratonu horských kol. 

Po hlavičkou Nova Cup budou vybrány v aplikaci STRAVA segmenty v délce až do 40 kilometrů, v rámci nichž se budou zaznamenávat individuální výkony jednotlivých jezdců, kteří se je rozhodnou absolvovat.

Veškeré informace k této soutěži budou uveřejněné rovněž na stránkách Českého poháru horských kol.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu