Černý a Van Avermaet na Giantu

8.10.2018

Většina z vás již zachytila informaci, že silniční stáj Team Sunweb mění od roku 2019 kola Giant za jinou značku. Spolupráce týmu a Giantu trvala (pod různými názvy) celých 5 let (2014: Giant-Shimano, 2015 až 2016: Team Giant-Alpecin, 2017 až 2018: Team Sunweb) a z hlediska výsledků to byla velmi úspěšná spolupráce, především díky úspěchům Toma Dumoulina.

Po ukončení spolupráce s Team Sunweb Giant samozřejmě nechtěl silniční cyklistiku na té nejvyšší úrovni opustit, a tak vstoupil jako dodavatel kol a technický partner do stáje CCC, která vznikla na základech stáje BMC Racing Team. Lídrem týmu bude Greg Van Avermaet, olympijský vítěz z Ria 2016.

 

 

 

Pro nás je ale na celé věci nejzajímavější to, že v týmu bude i český jezdec, a sice úřadující český mistr v silničním závodě i časovce Josef Černý, který od roku 2017 působí v domácí stáji Elkov Author a před tím (shodou okolností) čtyři sezóny v profesionálním kontinentálním týmu CCC (2013-2016).

kromě WorldTour stáje CCC bude fungovat také:

– elitní ženský CCC-Liv Team, ve kterém se objeví 11-násobná mistryně světa Marianne Vos! (ano, Marianne se vrací na kola Giant/Liv)

CCC Development Team: stáj pro mladé nadějné jezdce (U23)

(tz)

foto Cor Vos, Jan Brychta

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu