LÉTO NÁVRATŮ KE KOŘENŮM

28.2.2017

Velo, které právě držíte v ruce, přináší léto. Ne, to by bylo příliš sebevědomé. Přináší letní tipy – tipy na to, jak si období skýtající nejlepší možnosti pro jízdu na kole ozvláštnit, jak jej učinit nezapomenutelným. Vlastně možná na to, jak se trochu vrátit k samotným kořenům MTB. Abychom vám mohli předložit ověřené podněty, sami jsme vše nejprve vyzkoušeli. 

Objeli jsme šestici nejlepších českých bikeparků, abychom zjistili, jaké tratě a zázemí tam na návštěvníky čekají, pro koho je který vhodný, zda jen pro zkušené borce, anebo pro začátečníky či klidně pro rodinu, co chce ochutnat něco nového. Bikepark skutečně stojí za to aspoň občas vyzkoušet, čeká tam kondenzovaná dávka jízdní zábavy. Právě prázdniny jsou hlavní sezonou těchto MTB oáz radosti. A mountainbiking přece začal ježděním z kopce, do svahů s negativním sklonem začaly vrůstat jeho kořeny. 

Horské kolo, to už na svém začátku bylo synonymum pro svobodu, neomezenost. Tak jsme k němu přistoupili v dalších tématech. V rámci tipů na nezávislou dovolenou jsme zkusili věci nám dosud neznámé, jako je výlet obytným vozem, nebo ty, které sice známe, ale dlouho jsme je opomíjeli. Dovolená pod stanem už dávno není symbolem levné dovolené pro méně movité, jde především o volnost a dobrodružství. A takový jednodenní úlet pod širák je něco velmi osvěžujícího, i když se po nás plazili slimáci, pršelo, ve třech jsme pohostili sedm klíšťat a dospávali ještě několik dnů. 

Zkrátka a dobře přípravu tohoto čísla jsme si užili nad jiná za poslední dobu, abychom mohli něco podobného zprostředkovat i vám. Takové léto ve stylu ‘vyzkoušet se má vše’. Přišli jsme na to, jak snadno člověk zapomene, že má okolo sebe na dosah zážitky, které nic nestojí, ale vryjí se do paměti jako nic jiného. 

Letním tipem, který by naopak mohl být premiérový pro nás všechny společně, pak je Světový pohár v MTB XCO v Novém Městě na Moravě. Velký svátek bikingu se k nám vrací po dlouhých 14 letech, ale hlavně je tu Jarda Kulhavý, který do letošní sezony vtrhl jako saň. Přijďme jej všichni povzbudit – třeba se nám za to odmění zlatem. 

Přeji vám příjemně prožité léto a těším se na shledání v srpnu nad další vydáním – v červenci Velo již tradičně nevychází. 

PS: Server www.iVelo.cz vám i přes pauzu tištěného časopisu bude stále přinášet informace a zábavu, zůstaňte tedy připojeni. A nejen to – sami se zapojte do jeho utváření. Poměrně nedávno jsme zprovoznili možnost komentovat nejen články, ale zejména příspěvky do poradny, trasy a další sekce. Pomozte i vy ostatním cyklistům svou radou, zkušeností. 

Menu