Jiné, přesto stále vaše!

28.2.2017

Ano, obě série končí, ovšem pouze co se jména týká. V roce 2008 si, prosím, zvykněte na nová jména: iVelo bike marathon série a 53×11 marathon cup. Naší snahou a důvodem pro změny je dostat pozvánky, reportáže a výsledkový servis co nejrychleji k vám, čtenářům, mít pro vás vše připravené na jednom místě, kdykoliv k dispozici, moci vám nabídnout více, ať už jde o informace před nebo po závodě, reportáže, fotografie. Naše stránky www.iVelo.cz, potažmo www.53×11.cz k tomu dávají jedinečnou příležitost. Právě ony skýtají možnost vkládat aktualizace v podstatně kratším čase, než je perioda distribuce časopisu Velo. Pružnější by měl být i výsledkový servis, oznamování případných změn ze strany pořadatelů, samozřejmě s přihlédnutím i k jejich „ochranné lhůtě" pro možnost reklamace umístění závodníka (ta bývá obvykle sedm dní po skončení závodu). Nová podoba dává také více prostoru pro následné umístění fotogalerie ze závodů, jsme navíc připraveni vám z každého závodu přinést původní reportáž.

Po lavině informací o změnách může někoho napadnout otázka, zda série nezmizí tímto krokem ze stránek Vela úplně. Nikoliv, rubrika Marathon zone zůstane zachována pro základní informační servis jako dosud. Dokonce i reportáže z vybraných závodů budou mít i nadále prostor ve Velu, respektive v novém časopisu 53×11. Pouze přihlášky a kompletní propozice najdete již jen na internetových stránkách.

Tím, že se silniční série přesouvá pod hlavičku nového časopisu silniční cyklistiky 53×11, obě série budou odděleny i podle zaměření jednotlivých skupin cyklistů.

Přijměte tedy přivítání v sezoně 2008 s přáním mnoha hezkých zážitků. Věříme, že změny, ke kterým jsme přistoupili, budou mít pro vás jen a jen pozitivní přínos a poslouží ke zkvalitnění servisu spojeného s oběma sériemi.

www.iVelo.cz bike marathon série 2008

Další sezona přináší jen jedinou změnu v účastníkovi našeho seriálu. Po dvou letech spolupráce vypadl ze dvanáctky vyvolených závodů, vybíraných podle celkové kvality nabízené účastníkům, Krušnohorský Maraton MTB Trek. Přejeme mu i nadále mnoho úspěchů a zájem závodníků, z nichž většina se do Litvínova každoročně vrací i díky atmosféře, kterou dokázala parta nadšených pořadatelů v čele s Františkem Haasem vytvořit. Volné místo pak zaplnil nový účastník série, a to středočeský Krakatit, jenž se koná v Dobříši. Kromě referencí řady závodníků, kteří jej v minulosti absolvovali, padlo toto rozhodnutí i s ohledem na lokalitu. Závod ve středních Čechách doposud v naší sérii chyběl, s novým jménem tak přichází i náprava tohoto nedostatku.

U dvou posledních závodů série došlo k termínové kolizi, když všichni pořadatelé posunuli termín konání v pohledu kalendáře dozadu, pouze Jedovničtí učinili krok opačným směrem. Vzhledem k různé lokalitě konání závodů však věříme, že Specialized Rallye Sudety i GT Zaskar Challenge mají své věrné účastníky a že tato termínová kolize nebude pro nikoho z vás překážkou. Obě akce patří k domácím nejlepším, mají tedy své místo i v www.iVelo.cz bike marathon sérii.

Pravidla hry

Pro bikovou sérii se pro příští rok nemění systém výpočtu bodů pro celkové hodnocení. Při výpočtu se bude postupovat dle následujícího vzorce:

body = ((čas vítěze / čas závodníka) * převýšení * délka závodu)/1000.

Výpočet zohledňuje délku trasy i převýšení a ne jen počet účastníků. Do série je samozřejmě započítávána pouze nejdelší trasa každého závodu. Do celkového hodnocení se pak budou započítávat čtyři bodově nejkvalitnější výsledky.

www.iVelo.cz bike marathon série 2008

 • 3. 5. Author Šela Marathon
 • 10. 5. IX. International MTB Marathon Malevil Cup
 • 17. 5. Silesia bike marathon
 • 31. 5. Author Král Šumavy MTB
 • 21. 6. Apache Jestřebí Hory
 • 5. 7. Česká spořitelna Bikemaraton Drásal
 • 12. 7. Galaxy Cyklošvec Maraton
 • 19. 7. Trek MTB maraton Přes tři vrchy Vysočiny
 • 2. 8. Krakatit MTB Maraton
 • 30. 8. Kellys Dubnický maratón
 • 13. 9. Specialized Rallye Sudety
 • 13. 9. GT Zaskar Challenge

53×11 marathon cup

Silniční série, na kterou jste byli doposud zvyklí, se od letošní sezony bude objevovat hlavně na stránkách, tištěných i internetových, nového periodika vydávaného naší redakcí, časopisu silniční cyklistiky 53×11. Kalendář a výsledkový servis zůstane i nadále součástí rubriky věnované ve Velu maratonům. Nové budou i podmínky hodnocení závodníků. Pro standardní výpočet bodového zisku zůstává zachován následující vzorec:

body = ((čas vítěze / čas závodníka) * převýšení * délka závodu)/1000,

Do celkového pořadí se však započítávají všechny dokončené závody. Platí tedy jednoduchá rovnice: kdo objede více závodů, bude mít šanci na lepší umístění.

Super prestige
K tomuto bodování však navíc přibude samostatné bodování kategorie Super prestige určené ambiciózním závodníkům. Konkrétně půjde o bodování sta nejlepších jezdců v každém ze závodů podle vzorce:

1. místo – 100 bodů, 2. místo – 99 bodů … 100. místo – 1 bod.

Do celkového hodnocení pak budou počítány tři nejlepší výsledky každého závodníka. První tři v celkovém pořadí se po skončení série mohou těšit na zajímavé ceny a prezentaci v našich časopisech.

53×11 Marathon Cup 2008

 • 17. 5. Kellys Mamut Tour
 • 7. 6. Specialized Sudety Tour
 • 21. 6. Kellys Rampušák
 • 19. 7. Kellys Beskyd Tour
 • 2. 8. Vysoké Tatry Tour
 • 13. 9. Author Král Šumavy Road
Menu