Velo rok 2007

28.2.2017

10. a 100.
Rok 2007 přinesl jubilejní desátý ročník Vela. Deset roků, které velice rychle utekly. Březnové vydání pak bylo navíc stým číslem v historii.

Díky, Honzo!
Jan Kopka dokončil a vyhrál Iditarod a splnil tak sen svůj i náš.

Velo Camp 2007
V pořadí již osmý. Parta tří set skvělých lidí, parádní vyjížďky, na sto kol k vyzkoušení, slušné počasí, zábava – to vše hravě přetluče ledovou vodu ve sprchách. Obzvláště tehdy, připočteme-li povedenou neformální besedu s účastníky. Energie nám proudila do žil měrou největší. Děkujeme vám!

V hlavní roli loutky
V lednovém čísle jsme nakoukli do zcela jiné branže – zahráli jsme si na režiséry a loutkovodiče (a také na výrobce loutek a kulis) a přinesli vám zcela jiný příběh, než na jaký jste byli do té doby zvyklí. Následně si na čtyři tisíce z vás zdarma stáhlo z www.iVelo.cz a vytisklo kalendář s motivy z příběhu cyklistických loutek. Populární dvojice, jen co je pravda!

Eurobike
Veletrh Eurobike byl letos nejen opět o něco větší, ale také poprvé nabídl možnost otestovat v terénu některá kola pro sezonu 2008 ještě předtím, než budou na druhý den stát ve světle reflektorů, aby byla nablýskaná oficiálně představena světu. Speciál Novinky tak testem exkluzivníchkousků dostal opět o něco peprnější náboj.

Nová dítka zcela odlišné povahy
Myšlenka na silniční časopis, jenž českému cyklistovi dosud chyběl, po několik let dlela v hlavě, aby se letos probila hradbou šedé
kůry mozkové na povrch a stala se realitou zpodobněnou titulem 53×11. Zájem o něj předčil naše očekávání a jen nám připomněl, že jsme možná otáleli příliš dlouho. Současně s ním se můžete těšit i na nový časopis MTB Freeride, startující do svého života zatím jediným vydáním za rok.

Rekord nepadl
V uplynulém roce jsme naštěstí nepřekonali rekord v počtu stran Vela (rok 2005 – 244 stran, 2007 – 228 stran). Takové množství přináší nejen problémy s časovou tísní na zpracování, ale dle vašich reakcí také s časem pro přečtení. A co víc – stejně jako se čtenáři svěřili s tím, že takového „macka" nestihnou přečíst, zaznamenali jsme i opačné reakce – takovéhle chceme každé číslo!

Tour de France
Naše tradiční dostaveníčko. Podařilo se nám opět přivézt spoustu materiálu, ale také prožít čtyři dny v zákulisí či ve starých městečkách s kouzlem srovnatelným s atmosférou závodu, kvůli němuž jsme přijeli. No a, že jsme jednu noc bydleli v pokoji s výhledem do zdi, další dvě trávili v autě (před třetí nás zachránila Markéta Navrátilová volným gaučem ve svém pokoji)!

Velo a ČeMBA
Velo mediálně odstartovalo druhý pokus o život bikové asociace ČeMBA, posla lepších zítřků terénních cyklistů a jejich ochránce, protože jsme cítili sílu a opodstatněnost jejích myšlenek. Od tohoto čísla najdete logo asociace i na titulní straně Vela. Přidejte se také!

Velo bez sněhu
V lednu nenapadl na českých horách sníh, což znamenalo mimo jiné to, že za celý rok snad nebyla ve Velu použita u testů kol fotografie se sněhem a my navíc mohli bez omezení testovat dle libosti. Již toto číslo znemožnilo něco podobného ročníku 2008 – sněžné fotky najdete v obou testech kol.

Markéta!
Markéta Navrátilová, vynikající fotografka nenapodobitelně ovládající umění zachytit neopakovatelné okamžiky cyklistiky a dát fotografii mnohem více, než si jeden dokáže představit, spojila na domácí půdě své síly výhradně s naším vydavatelstvím. Velmi silný okamžik Velo roku 2007.

Nové i staronové tváře
Se jménem Karel Kuchler (na snímku) jste se mohli setkávat po celý rok 2007, ovšem až v jeho polovině se tento redaktor stal z externisty plně vytíženým zaměstnancem Vela, ale také Cykloturistiky a 53×11. Po ukončení školy se coby studovaný filozof
vrátil k plnému úvazku muž z opačného konce cyklistiky – především enduro styl vyznávající Tomáš Taich. Vstupem Štěpána Hájíčka do stavu manželského se v redakci přechýlily misky vah na stranu ženáčů.

29" jako budoucnost?
Asi největší překvapení mezi testovanými koly přinesly devětadvacítky – silný a stále rostoucí trend MTB. Velmi pohodlná kola
schopná zvládat terén bez větších problémů, u nichž jsme navíc nepociťovali handicap v pomalejší akceleraci, dostatečný výběr dílů
– sáhli jsme si na budoucnost bikingu?

Mediální stars
Redakce Vela zaznamenala nebývalý zájem médií o spolupráci – nejenže jsme v mnohem větším rozsahu než jindy spolupracovali s neoborovými tištěnými médii, ale také jsme namlouvali spoty a poskytovali rozhovory pro rádia, a dokonce jsme hráli v naučném televizním pořadu. Zájem Čechů o kola je evidentně čím dál větší, jak lze usuzovat z poptávky médií.

Velo rock collection
Není to originální nápad, vždyť třeba Primal Wear má ohromnou kolekci dresů s hudebními motivy, ale proč nesmeknout poklonu také českým muzikantům? Začali jsme se šesticí motivů, uvidíme, co bude dál.

Drž se!
Závažné zdravotní problémy kolegy Andrého Vebra, které naštěstí přečkal ve zdraví a bez následků, připomněly, co jsou ty pravé životní hodnoty.

Sport life
Děkujeme za vaši návštěvu na stánku a za váš zájem. Je to pro nás vždy ohromná vzpruha.

GT, Specialized, Marzocchi, ale i Tomac či Niner
Také rok 2007 přinesl mnohá exkluzivní pozvání na testování nových produktů světových značek. Již téměř tradiční byla naše účast u Specializedu či Marzocchi, nová a jubilejní (první v historii značky) byla testovačka GT. Co však rádi přidáváme – do testů příštího roku se nám podařilo dohodnout kola značek jako Tomac či Niner!

Autor: Rudolf Hronza
Foto: archiv

Menu