Vyhrajte startovné ve výši 30 000 Kč, Craft Bike Trans Germany – Velo Mise 2008

28.2.2017

První ročník mountainbikového závodu dvojic napříč Německem, u něhož byli zástupci Vela a jejich prostřednictvím i čtenáři tohoto časopisu a návštěvníci stránek www.iVelo.cz, sklidil po celém světě obrovský ohlas. Spokojeni jsou samotní účastníci, hlavní sponzor a iniciátor tohoto podniku, švédský výrobce sportovního oblečení Craft, novináři i divácká veřejnost. Na otázku, zda se budou konat další ročníky, je již známa odpověď.

Už v cíli na česko-německých hranicích, v krušnohorském Oberwiesentahlu, bylo jasné, že všeobecná spokojenost bude směrovat k následování. Jen bylo třeba vypořádat se s potížemi, které se sice účastníků nijak nedotkly, avšak vyskytly se – při jednom dlouhém přejezdu po cyklostezkách a za otevřeného provozu (ve druhé etapě) si dav pěti set startujících poštval proti sobě nedostatečně informovanou místní policii. Všechna jednání však dopadla úspěšně. Druhý ročník se jede ve stejném směru, tedy ze západu na východ, a končí opět na našich hranicích. Až pro příští rok se uvažuje o změně směru. Dvoučlenné týmy urazí během osmi dnů od 31. 5. do 7. 6. 2008 více než 840 kilometrů a překonají 18 000 výškových metrů. Je to unikátní závod s dokonalou organizací, maximálním zabezpečením, skvělou propagací, rostoucí sledovaností a hlavně s pestrou a různorodou bikovou tratí. Konkrétnější představou o tom, co Craft Bike Trans Germany obnáší, si můžete udělat z prázdninového dvojčísla letošního Vela, anebo z denního zpravodajství redaktorů na www.ivelo.cz/trans-germany-2007.

Přihlašovat se na ročník 2008 je možné už teď prostřednictvím oficiálních stránek www.bike-transgermany.de, startovné na každého člena dvojice je 500 eur. Můžete však zvolit i cestu zábavnější a levnější, avšak poněkud nejistou. Český zástupce Craftu a Velo vypisují soutež – o startovní číslo pro jednu dvojici vybranou ze čtenářů časopisu Velo právě samotnými čtenáři. Vybraná dvojice bude po celou dobu konání sledována redaktory Vela, bude online spojena s diváky prostřednictvím stránek iVelo.cz, bude zveřejněna její příprava i zážitky z tratě a dokonce se se čtenáři spojí přímo z místa konání v chatu. Vítězný tým bude mít i další materiální podporu, závodní oblečení Craft a doplňkové vybavení od dalších partnerů.

Na místě je tedy otázka: Jak je možné startovní číslo získat? Odpověď je překvapivě jednoduchá: Pošlete svůj motivační dopis a alespoň dvě fotografie (minimálně po jedné každého z dvojice) na adresu redakce nebo na transgermany@vpress.cz Vítěze vyberou výhradně čtenáři Vela. Motivační dopis by měl obsahovat vaše nacionále a hlavně vysvětlení, proč by čtenáři měli volit – to znamená nominovat do závodu – právě vás. Je na vás, budete-li psát o svém soukromí nebo o svých sportovních ambicích, minulosti či konkrétních představách o německé anabázi. Co čtenáře zaujme a jaký text vás pošle na start v Německu, není lehké odhadnout. Možná by čtenáři rádi drželi palce někomu, kdo bude usilovat o vítězství, možná by raději sledovali někoho obyčejného, někoho z jejich řad, možná by se chtěli bavit masochizmem těch, kdo přecenili své síly, možná chtějí sledovat dvě půvabná děvčata, možná generačně rozdílnou dvojici nebo někoho vtipného a zábavného. Kdo ví? Každopádně vám účast v závodě zajistí jen přízeň našich čtenářů. Tedy pište, posílejte, hrajte s námi. Těšíme se na vaše materiály.

Hlaste se do 15. 2. 2008, poté budou přihlášky uzavřeny a dvojice budou zveřejněny na www.iVelo.cz. Pak začne hlasování, které vyhodnotíme k 15. 4. Do druhého kola a posledního měsíce hlasování postoupí vedoucí trojice týmů z průběžného pořadí hlasování, která bude zveřejněna v květnovém Velu a na webu. Po 15. 5. bude znám vítěz a náhradník. Nelze nahradit žádného z dvojice, tým vystupuje kompaktně od zaslání přihlášky až do konce soutěže, tým může ze soutěže vystoupit na vlastní žádost, nemůže být nikým vyřazen, pokud souhlasí s podmínkami a dodržuje je. A pozor, věcné ceny od Craftu a Vela získávají i členové prvních deseti poražených týmů.

Je to výzva? Možná motivace k pořádnému tréninku, k pravidelnému režimu, inspirace, motivace změnit něco ve svém životě, chytit druhý dech nebo se poprvé vyšvihnout na výsluní, případně dokonce vyhrát zajímavé prize money? Je to příležitost získat výhru v hodnotě více než 30 000 Kč, stát se na čas cyklistickou celebritou, zažít něco mimořádného. Něco zcela mimořádného – přejet Německo při Craft Bike Trans Germany 2008. Tak do toho!


VELO MISE 2008

  • přihlášky: do 15. 2. na transgermany@vpress.cz nebo na adresu redakce Vela
  • podmínky přijetí přihlášek: motivační dopis a dvě fotografie dvoučlenného týmu
  • nasazení do závodu: vítězství v hlasovací soutěži čtenářů Vela na www.iVelo.cz
  • ukončení hlasování: první kolo 15. 4. 2008, finále 15. 5. 2008

INFO O ZÁVODU

  • typ závodu – etapový MTB dvojic
  • trať – St. Wendel – Obernwiesentahl, 8 etap, 840 km,18 000 m převýšení
  • kategorie – muži, ženy, smíšené týmy, masters, senior masters
  • informace o akci – www.ivelo.cz/trans-germany-2007,www.bike-transgermany.de
  • zbývá – do startu zbývá od expedice tohoto čísla Vela 164 dnů
Menu