Aspoň jeden milník ročně

28.2.2017

Konečně! Konečně je nové číslo Cykloturistiky tady. Takhle dlouhou pauzu Cykloturistika ještě nikdy ve své historii neměla, a i když od minulého čísla uplynula doba opravdu hodně dlouhá, bylo to právě takto plánováno. Pokud jste jako poslední číslo drželi v ruce sedmičku roku 2012 s Dominikem Haškem a průhledem oknem na cyklistu na titulní straně, pak vězte, že jste o nic nepřišli. A pokud jste si ani během tohoto období nestihli zařídit celoroční předplatné, máte stále příležitost udělat to na našich stránkách nebo přímo v redakci. V každém čísle Cykloturistiky najdete informaci, kdy vychází příští číslo, bude to od teď až do října prakticky po měsících. Harmonogram najdete také na webu www.ivelo.cz.
Jak je vidět, těch pár měsíců jsme přežili my i vy, čtenáři. A přežili jsme i horší věci. Přežili jsme konec světa, přežili jsme chabou nabídku prezidentských kandidátů i prohru Karla Gotta ve ¸slavících’ a přežili jsme i zběsilé amnestie i osobní odpovědnost za historicky první přímou volbu prezidenta. Zkrátka událo se toho dost. My ale nezaháleli. Připravovali jsme knihu, vycházející ze seriálu v Cykloturistice o cyklotrasách doporučených dětem, nabídli jsme předplatné časopisu v elektronické podobě a neustále sledujeme vývoj médií i časopiseckého trhu. Rostoucí počty předplatitelů našich časopisů jsou pro nás dobrým signálem a povzbuzením do další práce. Vypadá to, že to s časopisy není tak zlé, jak se snaží internetoví odborníci tvrdit. A zlé to není ani s cyklistikou jako takovou. Ta je podle dalších výzkumů v České republice nejoblíbenější sportovní aktivitou a nepochybně tomu bude nadále i přesto, že se cena jízdních kole pro tento rok z mnoha ekonomických důvodů poněkud zvýší.
Z konečně realizovaného rozhovoru s hercem Matějem Hádkem nejen o filmu Posel, kde sehrál roli nadšeného cyklisty, máme obrovskou radost. Některé články se v celoročním pracovním běhu stanou milníky, na něž se nezapomíná. Čas strávený se starším z umělecké bratrské dvojice a tvorba rozhovoru takovým milníkem pro naši šéfredaktorku určitě bude. Věřím, že startujeme sezonu, v níž každý z našich čtenářů alespoň jeden takový článek, takový nezapomenutelný milník, k němuž se bude vracet, najde. A o ty další nezapomenutelné zážitky se budete muset postarat sami, třeba s malým postrčením Cykloturistikou, doporučením či inspirací. Přestože nadějeplný teplý podzim a začátek roku vystřídal mráz a sníh, blíží se to. Cyklistická sezona 2013 je za dveřmi.

Menu