Léto nekončí

28.2.2017

V redakci míváme dovolené téměř povinně na přelomu června a července z důvodů harmonogramu našich časopisů, a tak jsme se tu v polovině prvního prázdninového měsíce pěkně sešli s tím pocitem, že jsou dovolené za námi. Jeden přijel z chalupy na Šumavě, dva byli pracovně na alpské části Tour de France, někdo se vrátil z amerického Utahu a další zase z dovolené se dvěma dětmi v Bulharsku u moře. Našel se kolega, který natíral okapy a věnoval se údržbě domu a z minulosti pamatuji i člověka, který měsíc své dovolené proležel v kuse pod rezavějícím autem a strašně si to užíval. Možná ohrnete nos nad dovolenou s cestovní kanceláří někde na přelidněné pláži, možná nad desítkami hodin na cestě někam na vzdálený kontinent a dost možná i nad tím, kdo nevytáhl paty z domova, ať tam o své dovolené dělal cokoliv. Proti gustu žádný dišputát. (Dišputát je nejspíš od slova disputace, neboli ´vědecká rozprava více účastníků k vytříbení názorů na odbornou otázku, učená hádka, debata…´). Přít se o to, jaká dovolená je „nej", je hloupost, to dá rozum. Důležité je, aby byla podle vašich představ, a ty mohou být velmi rozdílné. Někdo si chce jen odpočinout, někdo chce poznat a zažít co nejvíc a jiný chce stihnout práci, kterou za každodenního pracovního běhu nezvládá. Proč ne?!
Naše léto je nové v tom, že nám poprvé po letech vychází Cykloturistika uprostřed prázdnin. Podkladů je tolik, že není nejmenší problém jedno číslo naplnit a ze zkušenosti víme, že ze strany čtenářů zájem je. Je to zároveň letos vydání předposlední, šesté, vycházející na úkor vydáních podzimních a zimních. To následující najdete ve svých schránkách nebo na pultech prodejen 12. září. I to je letos novinka, i když už téměř rok námi avizovaná. Jak vidíte, nejlepší je časopis si předplatit, pak opravdu o nic nepřijdete. A pokud vám bude mimosezonní pauza příliš dlouhá, můžeme vám doporučit jednak další časopisy našeho vydavatelství – Velo a 53 x 11, nebo webové stránky www.cykloturistika.cz nebo www.iVelo.cz. Příjemným zkrácením pauzy může také být veletrh Bike Brno, který se letos koná již v říjnu, přesněji 4. – 7. 10. 2012. V Brně najdete, tak jako každý rok, také stánek časopisu Cykloturistika. Budeme se těšit na vaši návštěvu.
Nezapomínejme však, že je před námi ještě ta větší část léta, ta méně deštivá s překrásným vyvrcholením v podobě babího léta a barevného podzimu. Přejeme vám krásný vstup do druhé části letošní cyklistické sezony s šestým číslem časopisu Cykloturistika roku 2012.

Menu