Zvolte si melancholii podzimu

28.2.2017

Uvědomuji si, že obsah našeho časopisu je velmi nadčasový a takový jej také chceme mít. Vezměte Cykloturistiku za rok či za deset let a věřím, že v ní najdete stejnou inspiraci jako dnes, jen cesty budou jinak průjezdné, značení bude jistě mnohem hustější a kola, kdo ví, jak budou vypadat kola… Editorial je ale často odrazem doby či okamžiku, kdy byl napsán a kdy vychází konkrétní číslo. Opět mě přepadá podzimní melancholie a užívám si dnů, které považuji v roce za nejkrásnější, ale o tom už bych psal poněkolikáté. Zároveň zítra začínají volby, komunální a senátní, volby, které nejsou až tak důležité v globálu. Dávají naději, že se aspoň někde podaří sesadit novodobé mafiány a nastoupí druhá politická liga. Otázkou je, jestli to nebude druhá liga také výkonností a schopnostmi. Já přiznávám, že se v nabídce malých lokálních stran těžko orientuji, ale jsem celkem v klidu, letošní volby nevzbuzují velké emoce. A tak jsem si pohrál s volebními hesly, slogany a sliby a zamyslel jsem se, co bychom tak mohli slíbit pro příští rok, abyste si nás, časopis Cykloturistika na příští rok zase zvolili. 

Inspiraci jsem ale u politických stran nenašel. Na rozdíl od politiky by se nás na plnění slibů brzo někdo zeptal. Změnu žádnou nechystáme, což v dnešní době považuji spíše za úspěch. Vzhledem k tomu, jak vypadá a prosperuje naše město, by mi totéž stačilo i od politiků. Zůstane jak u počtu čísel, tak rozsahu stránek, nezmění se ani poměr zahraniční a tuzemské cyklistiky, stejná zůstává prodejní cena i cena předplatného. Budeme se snažit o kvalitnější texty, kvalitnější fotografie, hýčkat si budeme kvalitní autory a tisknout jen doporučení na osvědčená a na vlastní kůži projetá místa a trasy. Ostatně, jako doposud. Větší prostor dostanou děti, máme už najeté a připravené lokality vhodné pro dovolenou s dětmi na kolech v Rakousku a sbíráme poznatky o místech pro výlety s malými cyklisty v tuzemsku. Stále hledáme způsob jak do časopisu přinést více cyklistické techniky, jak vám pomoci, abyste si s kolem víc rozuměli, víc věděli rady, aby vám vždy perfektně sloužilo a nikdy nebylo na obtíž. Setkáváme se se zajímavými lidmi a navštěvujeme zajímavá místa a s tím vším seznámíme i vás. 

Teprve podruhé v naší historii připravujeme kolekci dresů Cykloturistika, kterou jsme tentokrát provázali s ročním předplatným. Ve spolupráci s výrobcem cyklistického oblečení Kalas se nám podařilo srazit cenu na naprosté minimum, naši grafici pracovali na designu dresů průběžně po dlouhou dobu, v samém závěru jsme škálu designů nedokázali srazit pod pět. Je to málo nebo moc? Snad mezi nimi najdete ten svůj. Ale co je hlavní, věřím, že to své budete nadále, i v příštím roce nacházet v Cykloturistice. Ano, já vím je teprve říjen a toto je teprve jedenácté číslo, ale my už žijeme plány na celý příští rok, máme za sebou veletrhy, předváděčky, máme vytištěné ceníky i uzavřená některá obchodní jednání o spolupráci na celou příští sezonu, známe harmonogram, máme rezervované termíny v tiskárně. A Petr Štěpánek, který dnes shodou okolností bude usilovat o návrat na post pražského radního, už má otestovaná některá kola pro příští rok. 

Tím jsem se hezky vrátil k volbám. Ale aby tento úvodník nebyl tak banální, zpět k odrazu dnešních dnů: Taky jste si pobrečeli u reportáže z vytahování chilských horníků na povrch Země? Ano? Tak to jsme na stejné vlně. Já prostě miluji tu melancholii podzimu! Užívejte si jej také! 

Menu