xxxxx

28.2.2017

Objevil jsem zajímavý jev – poslední dny mě uspokojuje nedělat nic, když se mi nic dělat nechce. Přečetl jsem za poslední dny tolik knížek, jako za poslední tři roky, byli jsme na dovolené, kterou jsme prolenošili a prospali a když jsme se rozhodovali o náplni víkendů v závěru roku, většinu plánů akčního ražení jsme zrušili a těšili se, jak budeme doma a nebudeme dělat nic. Vím, že nám to dlouho nevydrží, ale tak nějak nabíráme dech, relaxujeme, rozbíháme se k dalším zběsilým skokům. A jak každý skokan ví, i rozběh musí stát za to, aby i odraz a let byly co nejlepší a co nejdelší. Je to něco jiného než lenost. Lenost si člověk vyčítá, lenoch riskuje, že se na lenošení stane závislým, že se to celé zvrtne a on lenochem zůstane – lenochem s nekonečnou řadou výmluv a důvodů, proč něco nejde. A trápit se výčitkami a obelhávat sám sebe, v tom žádné velké potěšení není. Být lenochem dočasným, lenochem z přesvědčení požitek je. Právě si to náramně užívám a kumulující se fyzickou energii směřuji k nové podobě časopisu.
Také při přípravě časopisu jsme nabírali dech – měsíce, možná roky jsme drželi stopu a směr, běželi jsme, ale bylo jasné, že jednou se přiblíží odrazové prkno, do něhož vtělíme veškerou naši sílu a odrazíme se. Odrazíme se k další kapitole naší Cykloturistiky. Ten došlap je tady, a odraz a let…. Zdá se, že rozhodčí nezvedl červený praporek a my „letíme". Trefili jsme to? Kdo ví, na zpomalený záběr se podíváme až jednou. Letíme. Cykloturistika už novou podobu potřebovala jako sůl. To je život. Všechno se mění a vyvíjí, leccos jsme se naučili, zkvalitnil se okruh našich spolupracovníků, jasně se definovala pozice časopisu ve vydavatelství. Na kole jezdí stále více lidí, více se cestuje, více dovolených lidé tráví v sedle kola a konečně roste i význam jízdního kola jako dopravního prostředku. Je čas na změnu. Změnu k modernější podobě, lehčí grafice, snadnější orientaci, čitelnějšímu písmu. Na nové zájemce o cykloturistiku by měl stejnojmenný časopis působit svěže a moderně, stávající čtenáři by v něm zase měli najít vše, co v něm nacházeli v minulých letech, ani o vlas méně. Nechat časopis stále stejný? To bychom byli za lenochy, kteří jen vymýšlejí, proč co nejde.
Připravili jsme také čtenářskou anketu, která nám má usnadnit časopis směrovat, řídit a vést. Můžete nám ji zaslat vyplněnou poštou nebo ji vyplnit na našem webu. Vaše odpovědi nám hodně pomůžou a vy možná vyhrajete některou z cen. Neváhejte a podílejte se na podobě naší nové Cykloturistiky. Hodláme také zveřejňovat více čtenářských dopisů a tak jako doposud si jejich obsah budeme nadále brát k srdci, tak prosím neváhejte a pište.
Na práci se najednou nějak víc těším. Těším se na příští čísla, na příští cyklistickou sezonu a těším se také na běžky a na kolo a na pohyb. Těším se do hor, k vodě, na cestování, na setkání s kamarády. Lenošení a spánku už bylo dost.
A všem, kteří nám prokazují důvěru tím, že Cykloturistiku čtou, ze srdce děkuji.

 

Menu