Konec abstinence

28.2.2017

Na začátku února drnčel v redakci telefon skoro nepřetržitě. A stále ta stejná reklamace.
„Prosím vás, jsem předplatitel už několik let a ještě jsem pořád nedostal letošní první číslo. Co se děje?"
„Nic. Ono totiž ještě nevyšlo."
„Aha. Tak se omlouvám, já se totiž nějak nemohu dočkat."
Také mailových zpráv se stejnou výtkou jsem dostal víc než jiné roky. Když se jeden z jejich odesilatelů ujistil, že skutečně z databáze abonentů nevypadl, prosil: „Tak mi aspoň prozraďte něco z obsahu prvního čísla…"
Může za to snad další mírná zima a příliš dlouhá doba od posledního vydání. S prvními vyjížďkami a s úvodem závodní sezony se naplno projevila doba nucené magazínové
abstinence. Někteří z vás čtenářů měli nutkání se po delší odmlce zase polaskat se stránkami oblíbeného časopisu a vyděsili se, že něco propásli. Jenomže první číslo 53×11 tradičně, letos už poosmé, vychází až na konci druhého měsíce v roce. Odteď už budeme váš hlad po informacích a autentických silničářských emocích zahánět pravidelně co měsíc až do října. Loni jsme zvýšili počet vydání o tři na osm a zdá se, že některým to nebylo dost. Jenomže se také musíme vždy přes zimu trochu nadechnout, nabrat novou inspiraci a připravit další exkluzivní materiály pro vaši potěchu.

Stejně jako vy jsme hořeli nedočkavostí, až nám v rukou zavoní papír časopisu čerstvě zavezeného z tiskárny. Mnohé články, třeba návštěvu u mistra světa Michala Kwiatkowského v jeho domovské Toruni, jsme měli připravené už od loňského listopadu. Ulovit aktuálního světového šampiona je povedený kousek a ještě větší úkol ustát to čekání, než reportáž konečně vyjde.
A v šuplíku máme další. V příštím čísle se můžete těšit na dvojrozhovor Zdeňka Štybara a Toma Boonena či reportáž ze sportovního centra Bakala Academy v Lovani, v zásobě jsou i povídání s Nicolasem Rochem, Ramunasem Navardauskasem a Marianne Vosovou. Máte se na co těšit. A já doufám, že napříště nebudete mít důvod telefonovat do redakce s námitkou: Kde je můj časopis…

Menu