Vítr v zádech

28.2.2017

Ty bezmála čtyři měsíce od našeho posledního setkání utekly jako voda. Do nové sezony jsme vlétly bez bázně a hany. Na stopě Astany, nejsledovanějšího týmu současnosti, který nejen svým jezdeckým potenciálem, ale i vnitřním napětím mezi stávajícím lídrem a někdejším kmotrem, který se rozhodl opět mladším prohnat pérka, připomíná ohromný sud se střelným prachem. Vybouchnout může až v létě, v květnu možná hned.

Přinášíme hloubkovou sondu do stáje fi nancované Kazachy, vedené Belgičanem a reprezentované především Španělem a dnes už také Američanem. Amík v kazašských službách! Borat si může mnout ruce.

Mise v Madridu a jeho okolí, za níž hledejme především dočasně najatého reportéra Reného Andrleho, si vytkla smělé cíle. Návštěvu v domě u Alberta Contadora a také setkání s jeho šéfem Johanem Bruyneelem. Nechybělo mnoho a vraceli jsme se domů s prázdnou. Více v samotné reportáži.

Podařilo se nám také spojit s Armstrongovým trenérem Chrisem Carmichaelem, aby čtenářům 53×11 vysvětlil, v čem se liší tréninkové okolnosti Lancova současného návratu s tím, který oba úspěšně předvedli před jedenácti lety. Věk prý v Armstrongově případě nehraje žádnou roli. No, zní to skoro tak, že když bude chtít vyhrát Giro a Tour, tak je prostě vyhraje.

Zajely jsme na Mallorku za naším jediným profesionálním Pro Continental týmem PSK Whirlpool-Author, abychom aspoň na chvíli nasáli atmosféru týmového soustředění a dozvěděli se spoustu drbů i seriózních informací ze zákulisí profi pelotonu.

Ale zpět domů. Pátráme po osudu národní tour, kterou asi hned tak neuspořádáme, a zamýšlíme se nad tím, zda se v cyklistice mohou prosadit jen děti sportovně založených rodičů. Chceme pomoci a poradit i těm bez cyklistických kořenů a také klubům, jež se skutečně věnují mládeži. A budeme v tom pokračovat i nadále.

Vyrazili jsme na švih na jižní Moravě a podél rakouské části toku Dyje s Manuelem Quinziatem, profesionálem Liquigasu, abychom tím odstartovali nový seriál tréninkových tipů. Neopomíjíme ani zajímavý domácí region, který stojí alespoň za prodloužený víkend. Romantická zákoutí Berounky mezi hrady Karlštejn a Křivoklát tvoří silničářskou klasiku.

Kdo tvrdí, že nezažil na kole hlaďák, tak není cyklista a pokud tvrdí opak, tak lže. Odborník se pokusí najít recept, jak se tomuto nechtěnému stavu vyhnout.

Vrátili jsme se do dětských let celí užaslí, stejně jako když přijel do našeho města cirkus. V šapitó zvaném Pro Tour jsme našli principála i jeho klauna, stejně jako krotitele tygrů či provazochodce. Věřím, že se v hledišti budete bavit stejně dobře jako my při vytváření naší cirkusové fantasy.

Ale co je nejdůležitější, časopis vstupuje do své druhé sezony stále svěží, neméně autentický, o poznání silnější, s velkými ambicemi a vítaným větrem v zádech. Jak si jinak vysvětlit fakt, že bezmála dva a půl tisíce z vás neváhalo věnovat čas a odpovědět na podrobné otázky týkající se podoby našeho-vašeho magazínu ve čtenářské anketě. Díky za podporu. Mohu vám slíbit, že vaše snaha nebyla marná a že se budeme i do budoucna snažit přinášet časopis přesně takový, jaký si ho přejete mít.

Jak říká v původním rozhovoru Johan Bruyneel, čeká nás mimořádně zajímavá a vzrušující sezona. Těšíme se na ni.

Kamil Hofman
Foto: Rudolf Hronza

Menu