Bosch eBike Systems a Tektro rozvíjejí spolupráci na ABS

23.3.2023
Pokud by byla všechna elektrokola vybavena systémem ABS, roční nehodovost s účastí elektrokol by poklesla až o 29 procent. Vyplývá to z analýz nehod provedených společností Bosch. Aby tuto bezpečnostní výhodu mohl v budoucnu využít co nejširší okruh elektrocyklistů, společnost Bosch eBike Systems navázala spolupráci s tchajwanskou firmou Tektro, která patří k předním výrobcům brzd.

 

V loňském roce představený systém ABS Bosch eBike umožňuje bezpečnější brzdění na jakémkoli povrchu. Výrazně snižuje riziko pádu a díky automatickému rozložení brzdné síly mezi obě kola dokáže účinně zabránit, aby cyklista nepřeletěl přes řídítka.

„Jsme přesvědčeni, že systém ABS eBike se v dlouhodobé perspektivě prosadí u všech typů elektrokol a u vysoce kvalitních elektrokol se stane standardem,“ vysvětluje Claus Fleischer, ředitel společnosti Bosch eBike Systems. „Společný projekt s firmou Tektro znamená spolupráci s dalším renomovaným výrobcem brzd vedle značky Magura. Ze spolupráce máme velkou radost, protože bezpečnost jezdců nám leží obzvlášť na srdci.“

 

 

ABS Bosch eBike je optimálně přizpůsoben brzdovým systémům Tektro a je k dispozici pro všechny typy elektrokol – od eCity a eTrekking přes eCargo až po eMTB, vždy s vlastními speciálně vyvinutými režimy ABS (ABS Touring, ABS Allroad, ABS Cargo a ABS Trail). Z této spolupráce se budou radovat zejména jezdci na eMTB: brzdové systémy značky Tektro TRP jsou kompatibilní i s ABS pro elektrokola.

V budoucnu si budou moci výrobci jízdních kol při instalaci systému ABS Bosch eBike libovolně vybírat, které brzdové systémy použijí. První elektrokola se systémem ABS Bosch eBike a brzdovými komponenty Tektro by měla být k dispozici od třetího čtvrtletí roku 2023.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu