Patentované směsi i nové vzorky. Bontrager přestavuje další pláště

před 3 týdny
Značka spadající pod Trek výrazně rozšiřuje svoji nabídku. Bontrager, zaměřující se na široký sortiment cyklistického vybavení, totiž přichází rovnou se šesti novými plášti. Ty nesou jména ikonických míst, která svým charakterem odpovídají určení daného pláště – Girona, Betasso, Vallnord, Sainte-Anne, Montrose a Gunnison. Znalci tak rychle poznají, že novinky obohacují svět MTB a gravelu.

Přesněji čtyři pláště jsou určené pro XC a trail a dva pro gravel. Všechny byly shodně vybaveny novými patentovanými směsmi, ochranou proti propíchnutí a novými vzorky. Jak se dá očekávat, čerstvě představené pláště se kromě na regálech prodejen objeví i na nových modelech kol Trek. Bontrager také dodává, že vypuštění do světa předcházelo dlouhé testování a porovnávání jak s dosavadními plášti Bontrager, tak s plášti konkurence.

 

 

Nové názvy a rozdělení modelů

Oblibu cross-country definuje zahrnutí rovnou dvou plášťů pro tuto disciplínu. Jde o lehký XC plášť Vallnord a všestrannější XC plášť Sainte-Anne, pojmenovaný podle legendárního závodu Světového poháru v Quebecu, kde se minulý rok dařilo právě jezdkyni Treku, Jolandě Neffové. Pro jezdce zaměřené více na zábavu, na trailové ježdění, jsou určeny pláště Montrose a Gunnison. Ty mají zvládnout náročnější terény i rychlé sjezdy. Fanoušci gravelu pak můžou vybírat mezi rychlou a lehkou Gironou, nebo pláštěm Betasso, který se má lépe osvědčit v náročnějších podmínkách.

 

 

Konstrukce s vyšší odolností

Pod povrchem každého nového pláště Bontrager se skrývá jedna ze čtyř přepracovaných konstrukcí – XR, XT, GR a GX. Ty mají poskytovat lepší odolnost než předchozí modely. Konstrukce XR je určena pro rychlé cross-country tratě a nabízí ochranu bočnic proti propíchnutí, zatímco XT jde cestou robustnosti a celoplošné ochrany. Pro gravel jsou k dispozici konstrukce GX a GR, obě s výrazným zlepšením ochrany proti propíchnutí až o 350 %.

 

 

Různé směsi pro různé povrchy

Bontrager přichází rovnou se třemi novými směsmi pro MTB a jednou pro gravel. Cross-country dvousměs má rychle se odvalující tvrdší střed a středně měkké boční výstupky, trailové pláště se nabízí ve variantě se středně měkkým středem a měkkými bočními výstupky, nebo jako trojsměs se středně měkkým středem, měkkými bočními výstupky a podpůrnou základnou. Gravelová dvousměs pak poskytuje pevnější, rychle se odvalující střed a boční výstupky se střední pevností. Nové směsi jsou podle značky spadající pod Trek až o 10 % rychlejší a poskytují až o 39 % více přilnavosti než dosavadní pláště. Vyzkoušet je na svém kole můžete už od dnešních dnů.

 

 

připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu