Bike Fun na prahu příštího roku

17.7.2020

Tento týden byly představeny novinky z nabídek firem Superior a Rock Machine. Na první pohled by se zdálo, že se vlastně nic zásadního nezměnilo, vždyť oba výrobci představili nové geometrie a nápady již vloni, respektive před „pár“ lety. To ale to neznamená, že by těmto výrobcům přestal foukat vítr do plachet a stáli na místě.

Superior se dle svého zvyku soustředí na všechny kategorie bez rozdílu, zda jde o začínající cyklo potěr, výletníky, či pravověrné závodní chrty. I proto se můžete v dětských kategoriích těšit na tři kategorie (Racer, F.L.Y., Team) vždy zastřešující po třech velikostech, a to 20/24/27,5“. Kromě volby ze sériových výbav se soustředěním na cenu, hmotnost a případně uživatelský komfort je pro všechny kategorie připraven bonus v podobě archu samolepek. Každý z malých cyklistů si tak může své kolo doladit podle představ.

Ve většina dalších kategorií se pak můžete těšit na větší škálu barevných variant, nechybí ani rozšíření některých kategorií o dostupnější modely, jako je tomu například u modelu XF 919 RC. Vše samozřejmě v čistém designu s ukrytím všech vedení do nitra rámu a současně se sázkou na komponentové osazení Shimanem.

Jako velmi zajímavou lze vnímat i kategorii kol, určenou na silnici a gravel cesty. Označení X-Road označuje kolekci, kde si vyberete naprosté univerzály pro každou příležitost, ať je již vaší prioritou silniční jízda, nebo proplétání se krajinou bez omezení. Všechny modely jsou totiž připraveny pro využití obutí až do šíře 40 mm, ale bezzubé nebudou ani při silničních závodech nebo maratonech. Vybírat zde bude moci z hliníkových i karbonových modelů, stejně jako různých úrovní výbavy Shimana, včetně elektronické řady Ultegra Di2.

Ochuzeni o lavinu novinek nebudete ani v kolekci Rock Machine. Ten sice nepřichází se závratnými změnami v geometriích, to ale neznamená, že by usnul na vavřínech. Rok 2021 pro tuto značku znamená velké soustředění na kategorii elektrokol.

Spolu s krosovými a klasickými MTB modely zde můžete narazit i na nefalšované E-Fatbiky, se kterým i značka slaví úspěch zejména na severských trzích, ale bez zajímavosti jistě nebudou ani v našich podmínkách pokud se na hory vrátí nefalšovaná zima.

Se zajímavými nápady pak přichází značka v oblasti univerzality využití. Na některých kolech tak můžete najít přípravu pro přímou montáž řady brašen a dalších doplňků pomocí šroubů, namísto stabilizačních pásků a podobně.

A ještě jedna věc vás může v nabídce Rock Machine zaujmout, a to rozšíření kolekce dětských kol o modely na 29“ kolech.do budoucna tak budete marně hledat vzestupnou řadu „rostoucích“ velikostí 20 – 24 – 26“, posledně jmenovaná velikost 26“ totiž ze sériové nabídky obou značek zmizela.

Je toho ale daleko více, takže nemusíte mít strach, že si v kolekci těchto značek nevyberete.

(ep)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu