Během slavnostního večera Pražského MTB poháru bude nově vyhlášen také Trenér roku!

23.10.2017

Unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou obdrží v rámci slavnostního vyhlášení Pražského MTB poháru 2017, také trenér, kterého určí pořadatelé soutěže a zavedou tak tradici ve vyhlašování této kategorie. Jméno nejúspěšnějšího trenéra roku 2017 bude, zároveň s vítězi jednotlivých kategorií Pražského MTB poháru 2017, uvedeno na podstavci velkého stříbrného poháru, který je symbolem pražské soutěže v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem.

„Velmi si vážím nedocenitelné práce, kterou odvádějí naši trenéři mládeže. Mnohokrát už jsem zdůrazňoval, že máme v České republice vynikající trenéry, kteří se denně věnují dětem a mládeži.

Jsou stranou od zájmu médií a jejich práce nikdy nebude odpovídajícím způsobem ohodnocena. Trenér mládeže si nevybírá jedince u nichž je prokázaný talent a předpoklady pro výkonnostní sport. Trénuje a vychovává skupinu dětí, častokrát bez výkonnostních ambicí, kterým se snaží vštěpit nejenom základy daného sportu a disciplíny, ale také určitou sportovní filozofii, smysl pro fair-play, respekt k soupeřům a zdravý životní styl. A to je nejdůležitějším posláním trenéra mládeže, dosáhnout nejenom toho, abychom měli připravené budoucí adepty pro reprezentaci a vrcholový sport, ale především, aby dnešní mládež našla a získala svůj vztah ke sportu a tělesná aktivita je provázela po celý život, bez ohledu na výkony, medaile a poháry.“ vysvětluje význam ocenění šéf Pražského MTB poháru a trenér, Viktor Zapletal, který také ocenění bude udělovat.

Slavnostní vyhlášení Pražského MTB poháru 2017 proběhne v pátek 10. listopadu 2017 od 19:01 hodin v Music clubu Lidového domu Kbely.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu