Bábek míří do Tokia s Flowmonem

3.9.2019

Brno, 3. září 2019 – Přední česká technologická společnost Flowmon Networks zabývající se vývojem pokročilých řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí se dohodla na další spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem. Úspěšného českého reprezentanta podpoří na jeho kvalifikační cestě na olympijské hry v Tokiu 2020.

Pro Tomáše Bábka je kvalifikace na olympijské hry v Tokiu 2020 přesně v polovině. Stále jej ale čeká pět velkých závodů, kde si může pojistit nominační místo a vyjet pro Českou republiku další body. Do závěrečné fáze kvalifikace vstupuje se staronovým partnerem v zádech – společností Flowmon Networks, se kterou spolupracoval již v minulém období.

„Víme, kolik srdce a píle vkládá do své přípravy, a proto chceme být u toho, až si Tomáš splní svůj velký sen o olympijské medaili. Přejeme mu pevné zdraví a spoustu síly v následující části kvalifikace a věříme, že mu naše podpora pomůže na cestě do Tokia,“ uvedla Andrea Vaverková, marketingová ředitelka Flowmon Networks.

Podle Tomáše Bábka se můžeme těšit na velkolepé olympijské hry se skvělými sportovními fanoušky. Japonci sportu prostě fandí a milují jakékoli sportovní hvězdy. S ohledem na jejich touhu po dokonalosti však mohou lidem ze západu připadat některá organizační opatření nebo bezmezné trvání na pravidlech místy až nesmyslné.

„Bylo by symbolické, kdybych zde navázal na mého prvního velkého trenéra Jiřího Dalera, který v Tokiu získal olympijské zlato ve stíhacím závodě jednotlivců, a kterého si velmi vážím,“ přiblížil svou tokijskou misi Tomáš Bábek. „Úspěchem pro mě bude finále v keirinu, ale mým skromným snem je přivézt z Tokia medaili,“ dodal.

Japonsko je pro Tomáše i Flowmon v mnohém symbolické. Tomáš Bábek zde jako jeden z mála cyklistů světa dostal možnost účastnit se místních závodů v keirinu, čehož se mimochodem zhostil velmi dobře a neméně úspěšný je zde také Flowmon. Japonsko a jeho náročný trh patří mezi ty, kde se firmě dlouhodobě velmi daří. Od roku 2011 zde spolupracuje se svým japonským partnerem společností ORIZON Systems, která se do podpory Tomáše Bábka také zapojila. Mezi nejznámější japonské zákazníky patří například společnost Sega a TDK.

Tomáš Bábek, člen závodního týmu brněnské Dukly, získal v roce 2017 jako jeden z šesti nejlepších na světě možnost účastnit se tradičních japonských závodů v keirinu. Za sebou má dvě sezóny v Japonsku. Je celkovým vítězem světového poháru v keirinu 2016/17 a třicetinásobným mistrem České republiky v dráhové cyklistice. V disciplíně keirin získal zlato na mistrovství Evropy 2016 a bronz na mistrovství světa 2017 v Hongkongu, kde se stal také vicemistrem světa v kilometru s pevným startem.

V letošním roce vybojoval pro Českou republiku zlatou medaili na Evropských hrách v pevném kilometru. K dráhové cyklistice se dostal ve 14 letech. V roce 2011 byl po těžké nehodě velmi blízko konci své sportovní kariéry. Po několika dnech v kómatu mu doktoři při probuzení předpovídali konec sportovní kariery. Po těžkých zraněních a dlouhém období rekonvalescence se však odrazil ode dna a během dvou let se postupně vrátil zpět do světové třídy, což potvrdil několika TOP 10 umístěními na SP, MS a ME.

Velký zlom však přišel v roce 2016, kdy po další ráně – neúčasti na OH, dokázal triumfovat na mistrovství Evropy a poté životní formu potvrdit i vítězstvím na dalších dvou Světových pohárech a následným celkovým vítězstvím v Světovém poháru 2016/2017. Sezónu završil ziskem stříbrné a bronzové medaile na mistrovství světa v Hongkongu v dubnu 2017. Poté získal pozvání a následně odcestoval na půl roku na prestižní sérii keirinových závodů v Japonsku, kde získal přes 30 vítězství a oslovil tak miliony fanoušků po celé zemi. Nyní, jako vítěz prvních Evropských her v dráhové cyklistice, bojuje o Olympijské hry 2020.

 

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu