AUTHOR Král Šumavy – memoriál Františka Šraita slaví kulatiny

9.5.2023

Za necelé tři týdny přivítá královské město Klatovy účastníky 30. ročníku cyklomaratónu AUTHOR Král Šumavy, memoriál Františka Šraita.  Dlouholetá tradice a vždy vysoký stupeň spokojenosti závodníků a jejich doprovodů zavazuje pořadatele z Triatlon klubu Klatovy k důkladné přípravě i letošního „kulatého“ ročníku.  

Program bude, chtělo by se říci, tradiční. Páteční prezentace proběhne na atletickém stadionu, kde budou připraveny veškeré informace a také poslední možnost přihlášení se do závodu.  V prezentačním stanu bude současně probíhat i výdej předem objednaných pamětních triček. Bez větších změn bude probíhat i sobotní program. Starty zahájí maratónci na nejdelší trase v 7:30 a poslední start z klatovského náměstí bude patřit maratónským sprinterům na trase 45 kilometrů. Pouze trasa 22 km určená převážně dětem, žákům a kadetům bude startovat z cílového oblouku na atletickém stadionu, kam se samozřejmě postupně vrátí všichni závodníci. Po dojetí závodu najdou veškeré potřebné zázemí cyklisté v přilehlých areálech základní školy a zimního stadionu. Předávání cen a vyhlášení výsledků proběhne v 17:30 a po jeho skončení pořadatelé zvou na koncert skupiny Smash. 

Novinkou letošního ročníku bude trasa pro gravelisty. Částečně kopíruje některé úseky bikové trasy 45 km, ale celkově se kilometráž dostala až na 68 kilometrů. Veškeré úseky jsou vybrány tak, aby odpovídaly technicky i fyzicky gravelům a současně ukázaly krásy a obtížnost Šumavy.  

Za základní startovné je možné se přihlašovat až do 14.5.2023. Veškeré přihlášky po 14.5. plus přihlášky při prezentaci mají zvýšené jednotné startovné ve výši 900 Kč. Pro přípravu závodu je pro pořadatele velmi důležité znát počty závodníku s určitým časovým předstihem. Věříme, že vysoké procento účastníků využije možnosti přihlásit se do 14.5. a zaplatit startovné v základní výši. Sami sobě tak ušetří trochu peněz a pořadatelům mnoho starostí v posledních dnech před závodem. Děkujeme za pochopení 

30. ročník cyklomaratónu AUTHOR Král Šumavy nás zavazuje k důkladné přípravě. Máme rádi tradici a proto žádné velké „novoty“ nečekejte. Ty nejdůležitější tradice zůstanou samozřejmě zachovány – šumavská příroda, náročné trasy, rodinná a přátelská atmosféra, bohatě zásobené občerstvovačky s ochotnou obsluhou a skupina Manowar na startu. Přijeďte se sami přesvědčit!!!

Za TTK Klatovy Víťa Šklebený 

foto archiv AKŠ

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu