Akce Montes Ferrei láká do Železných hor

6.3.2023

Je zima. Dle kraje různě vlídno či nevlídno. Buď odpočíváme, nebo trénujeme na kole – nebo se věnujeme jiným sportům. Pokud nejsme někde za hranicemi naší republiky v teple, tak se nám stýská po zelených stráních, dlouhých paprscích mezi stromy, vůni kypré prohřáté půdy, teplém větru ve tváři, zpěvu ptactva, krásné vyhlídce z dosaženého vrcholu a v neposlední řadě studeného pivka či něčeho jiného s kamarády.  Každému běží hlavou, co bude dělat v létě, až přijde sluníčko. Kam se vydám? Pustím se do závodů, vyjedu jen na výlet, nebo zkusím delší dobrodružnou akci?

 

 

Ať to či to, vše vám nabídne akce Montes Ferrei (Hory železné) v novém formátu. Kdo už tuto akci zná, ví, že se jedná o závod na pomezí ultramaratonu a bikepackingu převážně v pohoří Železných hor. Pořadatelé na jaro 2023 přichystali spoustu novinek. Tou nejzásadnější je zařazení dvouetapové verze. Ke klasické délce 250 km a krátké 100km trase přibyla verze 100+100 km. Další novinkou je směr, jakým se závod ubírá. Ze Železných hor z pivovaru Rychtář v Hlinsku se trať proplete přes Ždárské vrchy, Hornosvrateckou vrchovinu, lehce za okraj Nedvědické vrchoviny do pivovaru Černá Hora. A po jiné stopě stejnými pohořími zpět.

 

 

Trasa je jako vždy propojením přírodních, historických a kulturních zajímavostí. Užijete si jezdivých úseků, technických singlů, úchvatných výhledů i stoupání, které vás prověří.

Další novinkou je páteční beseda s účastníkem Hedvábné stezky v Kyrgyzstánu Petrem Jirečkem.

Pokud chcete mít nový zážitek, pak pro více informací navštivte stránky závodu nebo facebookový profil Montes Ferrei – a sejdeme se v Hlinsku v termínu 12.–14. 5. 2023.

Těší se na vás tým Montes Ferrei!

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu