První závod Stevens Jihočeského MTB poháru 2022 v Oldřichově vyhrál Michal Zápotocký

18.5.2022

První závod pětidílného seriálu Stevens Jihočeský MTB pohár 2022 se jel v neděli 15.5. v Oldřichově u Písku pod názvem MTB tankodrom.

Na delší trati 52 km vyhrál Michal Zápotocký, druhý dojel Ivan Rybařík /oba Čistý sport/ a třetí Jiří Reeh /Galaxy CykloŠvec Stevens/. Mezi ženami vyhrála Eliška Šorajová /Prodoli racing team/. Na kratší trati 26 km zvítězil Ondřej Vilímek z Písku před druhým Karlem Juráněm /TT Tálín/ a třetím Petrem Soukupem /Galaxy CykloŠvec Stevens/. První ženou v cíli byla Zuzana Prášková /Zrnko cafe/.

Devadesát dětí před hlavními závody dospělých poměřilo síly na různě dlouhých tratích ve všech věkových kategorií. V krásném slunečném počasí se bojovalo o body do celkového pořadí Stevens Jihočeského MTB poháru.