Obama dostane e-bike z Číny

22.1.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-01-22T09:24:32 --> <p>Čínský ministr pro vědu a technologie Wan Gang představil dva e-biky určené jako dar americkému prezidentovi Baracku Obamovi a ministrovi energetiky USA Stevenu Chuovi. Jako symbol výrobků, které jsou světově konkurenceschopné, se Čína rozhodla zvolit za státní dar e-bike poháněný lithium-ionovou baterií.</p>

Obě kola jsou vybavena lithiovými bateriemi od firmy Suzhou Phylion. Objem prodeje Phylionu, jednoho z největších dodavatelů lithiových baterií, přesáhl 400 000 kusů určených ryze pro e-biky. „To, že jsme byli vybráni jako dodavatelé součásti pro státní dar, pro nás není jenom čest, ale také uznání pro celý průmysl, který se zabývá výrobou lithiových baterií. Určitě to bude impuls pro další vývoj Phylionu, stejně tak jako pro celé toto odvětví.”

Právě výroba e-biků a baterií pro ně je jedno z odvětví s největší konkurencí, objem výroby činí okolo 20 milionů e-biků. Ty se staly důležitým dopravním prostředkem a výrazně přispěly k úspoře energie. Volba e-biku tak je logická.

Tomáš Kubát

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu