Film Heřman – Cesta za snem

20.1.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-01-21T08:02:02 --> <p>Přesně týden poté, co Vítězný oblouk na pařížském Náměstí Charlese de Gaulla uvítal dojezd nejtěžšího cyklistického závodu světa Tour de France, byl tento slavný monument svědkem dalšího sportovního triumfu. V sobotu 1. srpna 2009 pod jeho majestátní oblouk dorazil český handbiker Heřman Volf. Na trase Praha – Paříž ujel za sedmnáct dnů 1355 kilometrů. Toto konstatování sice informuje o obdiv vzbuzujícím výkonu handicapovaného amatérského sportovce, nicméně neříká nic o zákulisí tohoto činu. Nic o mozaice poskládané z pevné vůle, z kamarádství, z odmítnutí podrobit se nepřízni osudu, ale také z touhy dokázat podobně postiženým lidem, že životní sny nemusejí definitivně skončit usednutím na invalidní vozík.</p>

Film průběžně, už od roku 2006, natáčel producent a režisér Miloslav Doležal, Heřmanův spolužák ze střední školy a dlouholetý kamarád. Tři roky zpracovával postřehy z Heřmanova života a ze zákulisí přípravy a samotné jízdy. Film vypráví o touze a vůli, které vedou handicapovaného člověka v jeho životní cestě, co pro Heřmana znamená rodina, kamarádi, kolegové a přátelé, jak reflektuje tragickou událost, která mu změnila život, kam směřuje a jaké má cíle. Originální hudbu pro film složil Michal Pavlíček a zvuková postprodukce je dílem Jiřího Klenky.

Premiéra 88minutového filmového dokumentu se uskuteční tuto středu 20. ledna ve 20.30 hod v kině Bio Oko v Praze. Pokud byste se chtěli zhlédnout tento film, je třeba si udělat rezervaci na telefonním čísle 603 150 887 nebo e-mailem na bartova@mildproduction.com. Více informací také na www.cestazasnem.cz.

(sch)
Foto: Lubomír Tükör a archiv Heřmana Volfa

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu