Katka Nash si vezla mistrovský dres s předstihem, i když bikový

19.1.2010

Pravda, oproti jasně čitelnému designu dresu Zdeňka Štybara tvoří česká trikolóra na předním dílu Katčiny kombinézy dresu jen lehce přehlédnutelný doplněk, ale žádná konkrétní pravidla, jak má mistrovský dres vypadat, Mezinárodní cyklistická unie nestanovuje. Záleží na postoji národní federace, zda jeho podobu rozporuje. Připomeňme si faux pas na původním dresu italského silničního šampiona Filippa Pozzata, kdy v ruské stáji Kaťuša obdržel oblečení sice v italských barvách, nicméně se siluetou moskevského Kremlu, což funkcionáře italské federace pobouřilo a dres se musel přešívat. Český svaz cyklistiky dle vyjádření předsedy její cyklokrosové komise Čestmíra Kalaše s ničím podobným nepočítá. Ostatně důležitější je, že Katka vyhrává. A navzdory jejímu příjmení i faktu, že už léta žije se svým americkým manželem v USA, to není zdaleka jen mistrovský dres, který dává najevo, odkud pochází a jakou zemi stále reprezentuje, což americká média mnohdy konstatují s podivem. Přesto sympatickou Češku bere tamní cyklistická komunita za svou. Svědčí o tom i komentář manžela do neděle vedoucí jezdkyně Světového poháru Katie Comptonové, která v Roubaix nestartovala kvůli křečím v nohou a možná tak přišla o celkové vítězství v SP.

ateřina Nash

„Byli jsme oba šťastní, že Kateřina vyhrála, ačkoli pro Katie bylo těžké závod jen sledovat v roli divačky. Je to přece jen americká rezidentka, takže tak trochu naše závodnice. Vždycky jsme byli přesvědčeni o tom, že může vyhrát závod Světového poháru.”

Kateřina Nash to dokázala ve svém teprve třetím startu v cyklokrosovém SP, v minulé sezoně dojela třetí v nizozemském Pijnackeru, v té probíhající v listopadu pátá ve francouzském Nommay.

(kh)
Foto: M. Navrátilová a Cor Vos

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu