Přijeďte uctít cyklojízdou Jana Bouchala

19.1.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-01-19T10:50:25 --> <p>Před dvěma lety zemřel na křižovatce ulic nábřeží Kapitána Jaroše a Dukelských hrdinů ve věku třiceti let Jan Bouchal, předseda občanského sdružení Oživení, koordinátor Auto*Matu a zástupce šéfredaktora časopisu EkoList. Ve sdružení Oživení Jan Bouchal, mezi přáteli a spolupracovníky též známý jako Pup, koordinoval iniciativu Auto*mat, zaměřenou na redukci automobilové dopravy a podporu cyklistické, pěší a hromadné dopravy. Patřil mezi pravidelné účastníky čtvrtečních cyklojízd – manifestací za práva a větší bezpečnost cyklistů. Podílel se na vzniku projektu Bezpečné cesty do školy.</p>

Tento čtvrtek 21. ledna v 18:00 vystartuje z nám. Jiřího z Poděbrad pietní cyklojízda, kterou je možné uctít památku Jana „Pupa” Bouchala, jemuž se před čtyřmi lety stala osudnou srážka s automobilem, když jel na kole z práce domů. S Honzovou smrtí ze světa neodešel jen jeden skvělý člověk, který bude navždy chybět všem jeho blízkým, ale i osobnost, jež svůj život zasvětila boji za zdravější Prahu, v níž by pěší a cyklisté hráli prim.

Trasa jízdy vede přes centrum na Malou Stranu do Sněmovní ulice č. p. 7, někdejšího sídla občanského sdružení Oživení, kde Honza pracoval. V 19 hodin se odtamtud peloton vydá již po trase Pupovy poslední cesty podél Vltavy do Holešovic na křižovatku ulic nábřeží Kapitána Jaroše a Dukelských hrdinů, kde v lednu 2006 došlo k osudnému střetu. Pokud se vám nepodaří dorazit na kole, přijeďte MHD či přijďte pěšky. Sraz je v 19.30 hodin na místě nehody, kde se budou zapalovat za Honzu svíčky. Prostor k dalšímu vzpomínání, přátelskému popovídání, k občerstvení a zahřátí se, pak bude v nedalekém kině Oko.

(sch)
Foto: archiv Auto*Mat

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu