Maroši čtvrtý ve sjezdovém SP!

6.8.2001
<p>Historického úspěchu českého downhillu dosáhl ve švýcarském Leysinu ve včrejším pátém závodě Světového poháru Michal Maroši (Author-RB-Škoda). Vůbec poprvé v histroii této soutěže se český sjezdař prosadil do první desítky a hned na čtvrté místo, když od třetího Cedrica Gracii (Fr., Volvo-Cannondale) ho dělily jen čtyři setiny vteřiny.</p>

Za „Majklem“ skončily takové hvězdy jako Vazquez, Klausmann, Warner, Saiz, Kovarik či Carter. Další český reprezentant Adam Vágner (Rock Machine) skončil 24. , když porazil i fenomenálního Nicolase Vouilloze. Ten byl sice nejrychlejší v kvalifikaci, ale ve finále měl pád a do cíle přijel bez sedla na 29. místě, o jedinou příčku za ním skončil Vlastimil Hynčica (SK Grafobal-Semtex). Vítězem závodu se stal Francouz Mickael Pascal (Be-One), celkově přes bodový výpadek vede Vouilloz (860 b.), před dalším krajanem Barelem (GT, 834 b.) a právě Pascalem (795). Maroši se již posunul na 17. místo a do konce seriálu ještě chybějí dva závody, ten nejbližší již za týden v rakouském Kaprunu.
Překvapení se odehrálo v závodě žen. Na bahně, které jí příliš nevyhovuje, letos poprvé odešla poražena královna sjezdu Anne-Caro Chaussonová (Volvo-Cannondale). Postarala se o to Finka Katja Repová (GT), která svou rivalku zdolala o šest vteřin, a dosáhla tak svého vůbec prvního vítězství v SP v kariéře. Celkově však stále neotřesitelně udržuje vedení Chaussonová před Missy Gioveovou (USA, Global Power), která v Leysinu dojela šestá.
Vítězi dualových závodů se stali Brian Lopes (USA, Fox-GT) a Katrina Millerová (Austr.). V kvalifikaci byl Petr Joch (Rock Machine) šestý, jeho konečné umístění však zatím neznáme.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu