Ten, který srazil Alberta a zlomil mu žebro

11.1.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-01-11T16:52:30 --> <p>Niels Albert má po zákroku opilého diváka, který jej srazil k zemi při včerejším mistrovství Belgie v cyklokrosu, zlomené žebro a jeho závodní program je pro příští dny ohrožen.</p>

Týmový manažer Christophe Roodhooft potvrdil, že jNielsův start při závodě Světového poháru v Roubaix příští týden je nejistý. Do konce sezony zbývají ještě dva závody a k největším favoritům na celkové vítězství patří právě Albert a pak Nys, který má vynikající formu, se Štybarem. Zlomenina žebra je natolik záludným zraněním, že v některých případech nemusí znamenat víceméně žádné omezení a jindy zase může trápit dlouhé týdny a omezovat zraněného v jakémkoliv pohybu. Do mistrovství světa v Táboře zbývají tři týdny.
Roodhooft sdělil, že nešťastný divák prohlašuje, že je Albertovým fanouškem, ačkoliv stál v hloučku fanoušků Svena Nyse. Pro magazín Het Niuewsblad divák, který srazil Alberta řekl, že se vše seběhlo velice rychle a že jej rozhodně nechtěl úmyslně shodit s kola. Nevylučuje, že byl opilý a Albertovi se omlouvá. Magazín nicméně udržel jméno viníka v tajnosti.
K záležitost se vyjádřil také vítěz závodu Sven Nys, který pozvedl význam sportovního přátelství a kolegiality nad vítězství. „Nepřeji si, aby někdo takový, jako je tento divák, byl nazýván mým fanouškem.” Vzkázal viníkovi incidentu.
Připomeňme případ, kdy rozvášněný fanoušek srazil vlajkou s kola Františka Kloučka z první pozice při mistrovství světa. Takové případy se, bohužel, stávají.

(mr)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu