Mistrovství republiky prověří trať i pořadatele

8.1.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-01-11T01:46:05 --> <p>Již zítra, v sobotu 9. 1., proběhne na trati mistrovství světa v cyklokrosu 2010 první ostrá generálka. O tituly mistrů republiky si to v Táboře rozdají muži a ženy a ve vloženém závodě také veteráni.</p>

Ti začínají svůj závod už v 9:45 hod, ženy startují v 11:15 a hlavní kategorie hodinu po poledni. Rozděleny tu budou také body do konečného hodnocení Českého poháru Toi Toi Cup, jichž lze z MČR získat trojnásobně více než z běžného pohárového závodu. Celkovým pořadím by tato sobota tedy mohla hodně zahýbat. Je to ale čistě hypotetická otázka, očekává se, že jak Havlíková, tak Bína, kteří mají našlápnuto k vítězství, pohár získají. Stejně tak by největší favority šampionátu Kateřinu Nash a Zdeňka Štybara nemělo nic připravit o tituly.

Otázkou je, co s celým šampionátem provede počasí, meteorologové varují před sněhovými přívaly, tvorbou sněhových jazyků, závějí a ledovky. Teplota bude jen těsně pod bodem mrazu, ale sněhu má být opravdu hodně, denně se očekává příbytek až 15 cm, na některých místech může, podle meteorologů, napadnout až 65 cm sněhu, na jihu Čech je očekáváno 50 cm. Dá se předpokládat, že jak pro závodníky, tak pro pořadatele to bude generálka se vším všudy.

(mr)

Více o cyklokrosu, mistrovství světa i společné trati pro MS a MČR přinesl časopis Velo č. 1/2010.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu