Sram a e-biky?

6.1.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-01-06T12:28:08 --> <p>V posledních několika letech se americký výrobce součástek, firma Sram, hodně snažil v oblasti silničních a MTB kol. Nyní to vypadá, že se se stejnou vervou pustí do zcela jiného druhu cyklistiky – do elektrických biků.</p>

Po prezentacích, které se konaly ze začátku prosince na akci Taichung Bike, je jasné, že Sram bude příští podzim součástí e-bikového segmentu. Odborníci na e-biky vzpomínají na systém tohoto výrobce pojmenovaný Sparc, první pokus firmy o elektrifikování biků. Šíří se zvěsti, že už na blížící se akci Taipei Int’l Cycle Show výrobce oznámí a dost možná i představí některým svým zákazníkům svůj vlastní elektrický motor pro kola kombinovaný s třírychlostním nábojem. Spekuluje se o tom, že tato novinka navazuje na projekt, na němž letos spolupracuje Sram s firmou Magna and Trek, zabývající se výrobou autodílů. Výsledek této spolupráce – BionX, motor v náboji s integrovaným třírychlostním systémem Sramu – byl představen loni v září na veletrhu Eurobike. Prosákly také informace o tom, že nové zadní kolo od Sramu u e-biků bude dokonce obsahovat i plně automatický řadicí systém.
Sram už několikrát dokázal, že se na věci umí podívat zcela jiným pohledem a že nestřílí vedle, ale naopak vždy do desítky. Je pravděpodobné, že ani tentokrát tomu nebude jinak a že e-biky čeká rušné období.

Tomáš Kubát

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu