První MTB marathon roku 2010 za námi

5.1.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-01-05T11:24:09 --> <p>Zhruba 170 závodníků se postavilo na startovní čáru závodu Winter Okolohradce, aby zahájili Cyklomaraton Tour 2010, třetí ročník série závodů pro amatéry i profesionály.</p>

Místem startu se stala louka u rybníka Biřička na okraji Hradce, kde ve vyhřívaném stanu vítal závodníky ředitel závodu Tomáš Pavel a pak je také osobně vyslal na 20 km dlouhý okruh, který někdo jel jednou a někdo dvakrát. „Winter Okolohradce je vlastně takový test a podle zájmu závodníků vidíme, že je úspěšný,” pochvaloval si Pavel a dodal: „Založili jsme tím novou tradici, ve které budeme za rok určitě pokračovat.”

Kromě 170 amatérů bylo na startu i plno známých jmen jako třeba bývalý mistr republiky Martin Horák, reprezentant Tomáš Vokrouhlík, cyklokrosař Zdeněk Mlynář, kvadriatlonový reprezentant a vítěz Světového poháru Leoš Roušavý, Franta Žilák chystající velký comeback na tratě triatlonové Xterry nebo úřadující mistr republiky v maratonu i půlmaratonu a v roce 2009 vítěz 22 závodů horských kol Jan Hruška.

Dalo se očekávat, že právě Zdeněk Mlynář bude z probíhajících cyklokrosů nejvíce rozjetý a bude bojovat o nejvyšší příčku, ale po prvním okruhu to bylo jinak. V čele jela asi patnáctičlenná skupinka závodníků, kteří si trať nevědomky zkrátili a museli být později penalizováni. Až za nimi jel s odstupem právě Mlynář a v kontaktu s větší skupinkou jezdců i Vokrouhlík a Horák. Ve druhém okruhu se přesto podařilo těm nejlepším asi desetiminutovou ztrátu dojet a probojovat se na medailové pozice.

Zajímavý boj o vítězství na promrzlé trati komplikovalo několik nebezpečných míst, kde nebyla nouze ani o pády. Jelo se například i přes mělký brod nebo úzkou lávku nad vodou. „Byla to zábavné, ještě bych jela i třetí okruh,” povídala v cíli jedna z žen, kterých bylo v neděli na startu několik. Ostatní si také vesměs pochvalovali. „Bylo to neskutečně rychlé, ale přesto dost náročné,” říkal například v cíli čtvrtý muž delšího závodu Petr Sulzbacher.

Roli favorita potvrdil a startovní číslo 1 si pro další závod udržel Zdeněk Mlynář reprezentující tým Max Cursor. Těsně druhý dojel Tomáš Vokrouhlík následován Martinem Splítkem. Nejlepší ženou byla Lenka Křížová. Na krátké trati pak zabodoval Tomáš Kalojíros z Tombike.cz, když ve finiši předstihl Michala Pavlíka. Pro třetí místo si dojel s menší ztrátou Jan Písko a mezi ženami vyhrála Radka Splítková.

Cyklomaraton Tour bude v roce 2010 třináctidílná série závodů okolo velkých měst, která odstartuje už koncem března na Kunětické hoře u Pardubic a bude pokračovat do října napříč celou Českou Republikou. Další podrobnosti o závodech, přihláškách a pravidlech najdete na www.cyklomaratontour.cz.

Petr Mach/Xstream.cz
Foto: Pavel Pešek

Výsledky Winter Okolohradce 2010 na 40 km:

  • 1. Zdeněk Mlynář (Max Cursor) 1:29:39
  • 2. Tomáš Vokrouhlík (Factor Bike Team) 1:29:47
  • 3. Martin Splítek (KED Cyklomax) 1:32:55,
  • 4. Petr Sulzbacher (Giant Pítrs Bikes) 1:34:43
  • 5. Martin Horák (KED Cyklomax) 1:35:48
  • 6. Daniel Veselý (Scott Scania Team Kolín) 1:37:10
  • 7. Jan Hruška (Volvo Auto Hase) 1:40:09
  • 8. František Žilák (Rock Machine – Cyklomax XTri) 1:40:09
  • 9. Jan Novota (Fun Bike Ústí nad Labem) 1:40:23
  • 10. Martin Katera (Stalak Rychnov n. K.) 1:41:05

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu