Sky: jednoduchost a tradice

5.1.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-01-05T11:24:58 --> <p>Stejně jako byla pondělní prezentace nejsledovanějšího nového profitýmu planety Sky pompézní, stejně tak ctila tradiční ostrovní jednoduchost a tradice. Na ceremoniál konající se v centru Londýna v Millbank Tower přijeli závodníci týmu stylově na kole spolu se třemi stovkami vyvolených hobby cyklistů, kteří toto privilegium získali prostřednictvím soutěže na týmových stránkách facebook. Tři skupiny jezdců vyrazili z různých koutů hlavního města Velké Británie a projeli kolem významných dominant Londýna včetně Buckinghamského paláce, sídla královské rodiny.</p>

Stejně jako byla pondělní prezentace nejsledovanějšího nového profitýmu planety Sky pompézní, stejně tak ctila tradiční ostrovní jednoduchost a tradice. Na ceremoniál konající se v centru Londýna v Millbank Tower přijeli závodníci týmu stylově na kole spolu se třemi stovkami vyvolených hobby cyklistů, kteří toto privilegium získali prostřednictvím soutěže na týmových stránkách facebook. Tři skupiny jezdců vyrazili z různých koutů hlavního města Velké Británie a projeli kolem významných dominant Londýna včetně Buckinghamského paláce, sídla královské rodiny.

Hlavní postavou představení týmu byl pochopitelně Bradley Wiggins, o jehož vytouženém angažmá v největším britském cyklistickém projektu se rozhodlo teprve před pár týdny. Moc nadšeně se netvářil. Být středem pozornosti mu zřejmě tak docela nesedí, ale když natolik bažil po domovském týmu, že dal po pouhé jediné sezoně vale stáji Garmin, která ho vynesla těsně pod podium Tour de France, zřejmě ví, proč tak učinil.

Stále platí smělé prohlášení vedení týmu Sky v čele s Davem Brailsfordem, otcem britského dráhového zázraku, že chtějí do pěti let vyhrát s britským cyklistou Tour de France. „Dokázali jsme to na dráze a já jsem si jist, že to můžeme zopakovat i na silnici,” prohlásil trojnásobný olympijský vítěz a čtvrtý z TdF 2009 Bradley Wiggins, který se v nové sezoně poprvé představí v etapách Etoile des Besseges ve Francii (3.-7. února), zatímco Nor Edvald Boasson Hagen povede druhou část týmu v závodě Kolem Kataru (7.-12. února). Oficiální premiérou Sky Teamu však bude již 17. ledna kriterium v Adelaide v Austrálii, u protinožců také o dva dny později rovněž za účasti britské formace zahájí letošní seriál Pro Tour závodem Tour Down Under.

(kh)
Foto: Team Sky

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu