Nico je opět zpět

30.7.2001

To katapultovalo Francouze na druhé místo celkového pořadí. Dílem také proto, že chyběl stále zraněný dřívější lídr poháru Steve Peat. V průběžném vedení se přes pád v Arai (11.) udržel mladý Vouillozův krajan Fabien Barel (GT), třetí je další Francouz Mickael Pascal. Za Vouillozem se v Japonsku seřadili dva Australané – McCaroll (Global Racing) a Ronning (Intense), zatímco čtvrtý skončil Jihoafričan Minnaar (Global Racing).
Letos popáté z pěti startů zvítězila fenomenální Anne-Caro Chaussonová, která za sebou nechala i vítězku kvalifikace Missy Gioveovou. V dualu potvrdila svým letošním třetím vítězstvím vedoucí postavení Donovanová (Schwinn), naopak letos poprvé se radoval úřadující mistr světa v této disciplíně Wade Bootes (Trek-VW). Ve finále porazil Francouze Deldyckeho (Schwinn), který předtím udolal Briana Lopese, nejrychlejšího v kvalifikaci. Bootes se znovu projevil jako bombarďák, když svého finálového soupeře poslal k zemi se zraněným kolenem. Jak však poznamenal – dual je přece kontaktní sport… Celkově stále vede Lopes právě před Bootesem a Deldyckem.
Opět se dařilo Michalu Marošimu (Author-RB-Škoda) – ve sjezdu se protlačil na 17. místo (porazil i mistra Evropy a svého týmového kolegu Filipa Polce – 20.), v dualu skončil 12. Příští víkend pokračuje SP trojzávodem (XC, DH, DL) ve švýcarském Leysinu (3. – 5. 8.).

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu