Cyklokros: v Kalmthoutu jako v Táboře?

21.12.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-12-21T14:12:28 --> <p>Nedělní šestý závod Světového poháru cyklokrosařů v belgickém Kalmthoutu odehrávající se na zasněžené trati, mohl být modelovou zkouškou mistrovství světa, které se na konci ledna bude konat v Táboře, a je dost pravděpodobné, že za obdobných podmínek. Jenomže stupně vítězů v Kalmthoutu obsadili titíž borci jako tradičně – Sven Nijs, Zdeněk Štybar a Niels Albert. Poprvé v letošním SP projeli cílem v tomto pořadí.</p>

Svědčí to o univerzálnosti vůdčích osobností současného zimního terénu. Snad jen v cíli pátý Sven Vanthourenhout (za podobného počasí triumfoval na MS 2001 v Táboře v kategorii do 23 let) a šestý Martin Bína (pro změnu juniorský mistr světa ze zasněženého jihočeského šampionátu před devíti lety) překvapili. Štybar, který si v závodě již vybudoval slušný náskok, podle vlastních slov v závěru příliš chyboval a doplatil na volbu hladkých galusek, které ho sice na sněhu podržely, ale jakmile se přestaly sněhové vločky snášet k zemi a povrch se rozbahnil, na ostatní jezdce volící pneumatiky s hrubším vzorkem ztrácel. Navíc se český reprezentant nechal před cílem netakticky předjet starým lišákem Nijsem, který tak mohl v probíhající sezoně poprvé v závodě Světového poháru zvednout ruce nad hlavu. Niels Albert, který očividně zápasil s nástrahami tratě, skončil třetí, takže se Štybar v průběžném hodnocení na Belgičana dotáhl a oba mají na čele shodně 435 bodů. Do konce seriálu zbývají už jen tři závody, ten nejbližší v belgickém Zolderu na Štěpána (sobota 26. 12.).

V závodě žen triumfovala zkušená Daphny Van Den Brandová z Nizozemska před krajankou Marianne Vosovou a vedoucí závodnicí SP Američankou Katie Comptonovou. Pavla Havlíková skončila jedenáctá a v průběžném pořadí klesla ze šesté na osmou příčku.

(kh)
foto: Cor Vos

Kompletní záznam ze závodu na ČT4 Sport můžete shlédnout na stránkách archivu České televize
http://www.ceskatelevize.cz/…rosu-belgie/

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu