Wiggo podepsal Sky na čtyři roky

11.12.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-12-11T10:52:47 --> <p>Bradley Wiggins, asi největší překvapení letošní Tour, elitní britský časovkář a dříve také dráhař, potvrdil po měsíci spekulací odchod z týmu Garmin a upsal se na čtyři roky nově vznikající bohaté formaci Sky.</p>

Jak je vidět ze záběru z mistrovství světa, Wiggo měl se Sky cosi společného už v minulosti, nosil jeho logo na národním dresu, neboť Sky bylo sponzorem britské federace. To byl ale jen první krůček tohoto sponzora, satelitní televizní společnosti ovládané mediálním magnátem Ruppertem Murdochem, k velké cyklistice. Wiggo měl v americkém týmu Garmin Transitions ještě na další rok platnou smlouvu, ale Sky jej z ní vykoupilo.

„Ačkoliv rozumíme Bradleyho silné touze stát se součástí první čistě britské formace Pro Tour, byli bychom bývali strašně rádi, kdybychom s ním mohli pokračovat i v roce 2010,” řekl manažer týmu Garmin Jonathan Vaughters.

Zajímavý materiál o Bradley Wigginsovi přinesl silničářský časopis 53×11 ve svém čtvrtém čísle roku 2009 „Britští Hrdinové: Pro královnu, ale každý svou cestou”, který mapuje i jeho společné úspěšné působení s Cavendishem na dráze.

Spolu s novou akvizicí tým Sky představil i novou zbraň pro sezonu 2010 Pinarello Dogma 60.1, vybavenou sadou Shimano Dura-Ace. Takzvaně „šedesátkový” karbon je doposud nejtvrdším druhem karbonu používaným na kolech Pinarello. Zajímavostí Dogmy 2010 je, že ještě v tomto roce byla vyráběna z magnesia, poté, co dostal přednost karbon, se opět stala vlajkovou lodí značky a přeskočila model Prince, a hlavně to, že je to první silniční kolo, jehož pravá a levá polovina jsou zcela odlišné. Více se objevilo v jízdním testu pátého čísla časopisu 53×11 letošního roku.

Martin Raufer
Foto: Cor Vos

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu