Češi devátí na Transalpu

29.7.2001
<p>Nejtěžší bikový etapový závod na starém kontinentu Transalp Challenge dokončili Roman Adámek a Vladimír Mišík na devátém místě mezi veterány. Startovalo šedesát dvojic veteránských, celkem pak 350 dvojic dohromady ve všech kategoriích, větší propustnost extrémní tratě, překonávající běžně dvoutisícopvé vrcholy, nemají.</p>

Adámek s Mišíkem nasedli do auta ihned po sobotním projetí cílem, aby se stihli podívat na hlavní závody mistrovství ČR v Cross-country. Jejich zpověď je tedy autentická a ne starší 24 hodin. Ve tváři Adámka bylo znát devítidenní extrémní zatížení a také spokojenost. „Před námi nedojel nikdo starší. Bylo to naprosto extrémní, někdy jsme šli až šest a půl kilometru pěšky a to co bylo tady v Teplicích na MČR nejprudší stoupání pár metrů, se v Alpách táhlo třeba i deset a víc kilometrů. Překonávali jsme sněhové jazyky, i zamrzlé planiny na vrcholcích hor, z nich jsme se pak spuštěli po botech, cestou jištěnou lany. Jedna ruka svírala lano, druhá kolo… V letošním ročníku startovalo více Čechů, žadatelů bylo kolem čtyř tisíc, my se hlásili už v lednu a stihli to, vybrali nás. ” To je jen pár z přívalu slov Roman Adámka.
Velké ambice měl Jan Kopka, který se spojil se zkušeným americkým maratoncem, toho však postihla střevní viróza a měli co dělat aby vůbec etapový závod dojeli, byť mimo soutěž. Kopka se v jedné etapě odhodlal k sólové jízdě a dokázal ji dokonce vyhrát, poté však viróza postihla i jeho. Že byl letošní Transalp Challenge oprvadu těžký dokazuje i to, že v poslední etapě Adámek s Mišíkem najeli na své největší soupeře, od nichž je do té doby dělil jen malý rozestup, celou hodinu. “Jen v posledním sjezdu jsem na někoho najel přes čtvrt hodiny, to byl ale úsek hodně kilometrů dlouhý a za jiných okolností nesjízdný. Tohle byl ale Transalp…“ říká Adámek.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu